REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Fani nie mogą pogodzić się ze skasowaniem serialu HBO. Szukają dla niego nowego domu

Warner Bros. Discovery skasowało "Westworld" po 4. sezonie, pozostawiając fanów serialu z wieloma nurtującymi pytaniami. Miłośnicy tytułu HBO się jednak nie poddają. Po stworzeniu petycji o przedłużenie produkcji poszli jeszcze o krok dalej.

02.01.2023
12:52
westworld hbo 5 sezon petycja
REKLAMA

Zabrakło jednego sezonu. Według zapowiedzi 5. odsłona "Westworld" miała być tą ostatnią i przynieść widzom odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Na ten moment wygląda jednak na to, że tak się nie stanie. Szefostwo Warner Bros. Discovery podjęło bowiem decyzję o nieprzedłużaniu serialu HBO. Powód? Oczywiście zbyt niska oglądalność.

Kiedy "Westworld" debiutowało w 2016 roku, z miejsca stało się hitem. Wciągająca historia, dopracowane efekty specjalne i doskonałe aktorstwo - oto przepis na sukces tak komercyjny, jak i artystyczny. Serial przypadł do gustu widzom, jak i krytykom, ugruntowując pozycję HBO jako domu prestiżowych tytułów. Z czasem publiczność zaczęła się jednak wykruszać. Pojawiły się zarzuty o zbytnie komplikowanie fabuły, przez co 3. i 4. sezon cieszył się już umiarkowanym zainteresowaniem widzów.

REKLAMA

Pozostała przy serialu rzesza fanów się nie poddaje. Chce zobaczyć zakończenie "Westworld". Dlatego zaraz po tym, jak David Zaslav bezlitośnie skasował produkcję po 4. sezonie, założyli petycję, aby ją ratować. Nie przyniosło to do tej pory pożądanego efektu. Ba, serial został nawet w międzyczasie usunięty z HBO Max. Jego miłośnicy poszli więc o krok dalej i stworzyli teraz specjalną stronę SaveWestworld.com.

Nie tylko HBO - fani szukają ratunku dla Westworld

Głównym celem SaveWestworld.com jest przekierowywanie internautów na stronę petycji o przedłużenie serialu, która na ten moment ma ponad 16 tys. podpisów (celem jest 25 tys.). Na stronie znajdziemy też m.in. opis dotychczasowych wydarzeń z "Westworld" i nierozwiązanych wątków (a jest ich naprawdę sporo). Prócz tego twórcy witryny zachęcają do oddolnych akcji w mediach społecznościowych, mających zwrócić uwagę innych niż Warner Bros. Discovery dystrybutorów.

"Byłaby szkoda, gdyby tyle wysiłku [twórców] zostało po prostu przykryte kurzem" - czytamy w zakładce "And Help Us Here". Aktualna sytuacja finansowa HBO może nie pozwolić na kontynuowanie serialu, dlatego twórcy strony zachęcają, aby w mediach społecznościowych oznaczać chociażby Amazona, który mógłby przejąć "Westworld" i wyłożyć pieniądze na finałowy sezon produkcji.

REKLAMA
Westworld - HBO

W przeszłości zdarzało się, że platformy streamingowe podkupowały seriale od konkurencji, czy innych nadawców. Taka sytuacja miała miejsce chociażby w przypadku przejętego przez Netfliksa "Cobra Kai". Czy podobny los spotka "Westworld"?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA