REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Henry Cavill odejdzie z "Wiedźmina" z hukiem. "To będzie heroiczne pożegnanie"

Henry Cavill odchodzi z "Wiedźmina". 3. sezon serialu platformy Netflix będzie ostatnim, w którym zobaczymy aktora w roli Geralta. I chociaż pierwotnie nie było to planowane, pożegnanie odbędzie się hukiem. Showrunnerka produkcji obiecuje fanom coś ekstra.

22.12.2022
9:18
wiedźmin netflix henry cavill odejście
REKLAMA

To koniec "Wiedźmina" jakiego znamy. Henry Cavill wraz z 3. sezonem serialu platformy Netflix żegna się z rolą Geralta i potem zastąpi go "ten mniej znany Hemsworth" - Liam. Jak się okazuje - przypadkiem bo przypadkiem - twórcy produkcji przygotowali dla fanów coś ekstra. Wcielający się do tej pory w główną rolę aktor ma odejść z hukiem.

Powody odejścia Henry'ego Cavilla z "Wiedźmina" nie są jeszcze znane. Nieoficjalnie mówi się, że chciał, aby jego postać była bliższa wizji Andrzeja Sapkowskiego, na co nie chcieli zgodzić się scenarzyści, którzy podobno nie przepadają tak za książkami, jak i za grami CD Projekt Red. Jeśli kiedyś okaże się to prawdą, aktor ugruntuje swoją pozycję w świadomości fanów, jako bohater, na jakiego nie zasługujemy, a jakiego potrzebujemy.

REKLAMA

Wiedźmin - 3. sezon będzie heroicznym pożegnaniem Cavilla

Na razie nie ma sensu zastanawiać się, co takiego demonicznego wydarzyło się za kulisami "Wiedźmina". Zapowiada się bowiem, że w 3. sezonie zła krew między Henrym Cavillem i twórcami nie będzie nam psuć zabawy. Lauren Hissrich zapewniała już swego czasu, jak to nadchodząca odsłona produkcji ma być wierniejsza książkom, a teraz w wywiadzie dla Entertainment Weekly dopatruje się w tym dodatkowo godnego pożegnania aktora:

Henry sporo dał serialowi od siebie i chcielibyśmy to odpowiednio uhonorować. W 3. sezonie interesujące jest dla mnie, że to najbliższa książkom rzecz, jaką do tej pory zrobiliśmy. Oczywiście nie mogliśmy przenieść na ekran każdej strony, ale "Czas pogardy" dał nam mnóstwo widowiskowej akcji, zwrotów akcji, momenty definiujące bohaterów i wielkie objawienie złego. Tyle tego było, że mogliśmy się trzymać oryginału bardzo, bardzo blisko. Geralt porzuci neutralność i zrobi wszystko, co trzeba, aby dostać się do Ciri. Dla mnie to najbardziej heroiczne pożegnanie, jakie moglibyśmy mieć, nawet jeśli nie zostało napisane z takimi intencjami. Geralt ma już na oku nową misję na 4. sezon. Jest to inny Geral niż ten, którego się spodziewamy.

REKLAMA
Wiedźmin - Netflix

Chwilę temu w wywiadzie dla NME Lauren Hissrich zapewniała, że relacja z Henrym Cavillem była oparta na "wzajemnym szacunku". I ma na temat odejścia aktora "wiele do powiedzenia". Będzie mogła to jednak zrobić dopiero za jakieś pół roku. Powody nałożenia na showrunnerkę takiego embargo nie są znane.

Dotychczasowe odcinki "Wiedźmina" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA