REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Henry Cavill zapowiada, że chce grać Supermana jeszcze przez lata

Henry Cavill w ostatnich latach stał się jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. W rozmowie z sir Patrickiem Stewartem gwiazdor opowiedział o swoich planach związanych z Supermanem oraz nastawieniu do Geralta z Rivii i tak zwanego Snyder Cut filmu „Liga Sprawiedliwości”.

24.06.2020
19:00
henry cavill superman
REKLAMA
REKLAMA

Superman i Geralt z Rivii to dwie postaci, których nie trzeba przedstawiać żadnym fanom popkultury z naszego kraju. W ostatnich latach w obie wcielił się zaś ten sam aktor, czyli Henry Cavill. Aktorska przyszłość Brytyjczyka (który wkrótce wcieli się też w Sherlocka Holmesa) nie dla wszystkich jest jednak całkiem jasna. Netflix ogłosił ostatnio co prawda, kiedy Cavill i reszta obsady „Wiedźmina” powrócą na plan, ale w związku z jego rolą w DCEU od dawna krążyło wiele plotek.

W zeszłym roku branżowe media informowały, że prawdopodobnie nie zobaczymy go już jako Człowieka ze Stali, a Warner Bros. rozpoczął poszukiwania aktorów do nowej wersji tego bohatera. Nieobecność Cavilla nawet w ramach cameo w „Shazam!” zdawała się to potwierdzać. Ostatnie tygodnie upłynęły jednak fanom DC pod znakiem swoistej reaktywacji wspólnego filmowego uniwersum z bohaterami wydawnictwa. HBO Max poinformowało o planowanym dokończeniu tzw. Snyder Cut (ostatnio do sieci trafiła nawet zajawka wideo z Darkseidem), a grający Supermana aktor miał negocjować powrót do roli.

Wydaje się, że te plany są coraz bliżej realizacji. Henry Cavill w rozmowie z Patrickiem Stewartem wprost wyraził swoją nadzieję dalszego grania Supermana.

Dyskusja między dwoma aktorami rozwinęła się w ramach serii „Actors on Actors” portalu Variety. Tematem tego swoistego podwójnego0 wywiadu były najsłynniejsze postaci obu gwiazdorów. Patrick Stewart opowiadał głównie o rolach Charlesa Xaviera i Jean-Luca Picarda (z naciskiem na film „Logan” oraz serial „Star Trek: Picard”), a Henry Cavill skoncentrował się na wspomnianych Geralcie i Supermanie.

  • Czytaj także: A co dokładnie Henry Cavill myśli o roli w serialu „Wiedźmin”? Dowiecie się tego z naszego specjalnego wywiadu z gwiazdorem serialu Netfliksa.
henry cavill superman class="wp-image-416389"

Młodszy z aktorów przyznał, że granie bohaterów mających w sobie silny pierwiastek dobra zmieniło go wewnętrznie i sprawiło, że zaczął inaczej myśleć o sobie samym. Co po części napędza go właśnie do kontynuowania starań o kolejne występy jako Clark Kent/Kal-El. Niestety, Cavill nie był tak skory do zdradzania tajemnic związanych ze Snyder Cut na HBO Max. Pomimo dużego zainteresowania ze strony Stewarta, brytyjski aktor powiedział tylko o swojej radości z faktu, że Zack Snyder będzie mógł opowiedzieć swoją wersję historii Ligi Sprawiedliwości:

REKLAMA

Ach, Snyder Cut – słynny tudzież niesławny Snyder Cut. Mogę ci na ten temat powiedzieć tylko, że wypuści to HBO Max i będziemy mieć do czynienia z ostateczną wersją Zacka. Bardzo cieszę się, że mógł zrealizować swoją wizję. To bardzo ważne dla każdego filmowca czy opowiadacza historii, żeby mógł pokazać światu swój własny, oryginalny pomysł. Sam nie mogę się doczekać zobaczenia efektu finalnego. Zwłaszcza, że na kinową wersję filmu „Liga Sprawiedliwości” składało się kilka wymieszanych wizji i dlatego nie został dobrze przyjęty. Było z tego niezłe zamieszanie.

Liga Sprawiedliwości” w nowej wersji pojawi się na HBO Max w 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA