REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tego się nie spodziewaliśmy: kultowy superbohaterski serial po latach otrzyma kontynuację

„Herosi” (oryg. „Heroes”) to popularny serial Tima Kringa z 2006 r., który opowiada historię o zwykłych ludziach obdarzonych niezwykłymi zdolnościami. Po latach mamy doczekać się kontynuacji - w planach jest bowiem nowa seria, „Heroes: Eclipsed”. O czym opowie?

11.04.2024
9:46
herosi heroes eclipse serial kontynuacja reboot superbohaterowie skyshowtime
REKLAMA

Oryginalni „Herosi” byli swego czasu najchętniej oglądanym programem telewizyjnym, przyciągając do stacji NBC rekordową widownię. Całość doczekała się w sumie 4. sezonów - produkcję zakończono, ponieważ ostatnia seria mierzyła się ze znacznie niższą oglądalnością. Mniej więcej w tym okresie planowano realizację spin-offu pt. „Heroes: Origins”, ale projekt zawieszono za sprawą ówczesnego strajku scenarzystów w Hollywood.

Z kolei w 2014 r. NBC zamówiło limitowaną serię „Heroes Reborn”. Był to niezbyt udany strzał, który spotkał się z mieszanymi reakcjami krytyki i widowni. Mimo tego cała oryginalna seria cieszyła się uznaniem odbiorców, zgarnęła sporo nagród i niewątpliwie wywarła duży, trwały wpływ na kulturę popularną. Nic dziwnego, że w dobie rebootów, remake’ów, prequeli, requeli, sequeli etc. zapowiedziano nową odsłonę, będącą rebootem i kontynuacją w jednym.

REKLAMA

Herosi wracają. Heroes: Eclipsed - co wiemy o serialu?

Jak donosi „Deadline”, już samo ogłoszenie nowej serii jest swoistym ukłonem dla genezy serialowych bohaterów - pojawiło się bowiem w tym tygodniu, w którym nad Kanadą, USA i Meksykiem można było zaobserwować całkowite zaćmienie słońca (ciekawostka: w Polsce następne całkowite zaćmienie będzie można zaobserwować dopiero w 2135 r.). Właśnie tego typu wydarzenie zapoczątkowało oryginalną serię i stało się istotnym elementem opowieści oraz symbolem marki.

Akcja nowej produkcji, za którą będzie odpowiadał sam Kring, będzie rozgrywać się wiele lat po finale pierwotnej historii. Nowy rozdział zaprezentuje kolejną falę evo (osób obdarzonych nadludzkimi zdolnościami), którzy będą musieli pogodzić się ze swoimi mocami i zmierzyć z licznymi wrogami, wśród których pojawią się również ci znani z dawnych odsłon. Rzecz jasna, przeciwnicy będą chcieli stłumić ewolucję ludzkości. Możemy też liczyć na pojawienie się innych znanych twarzy.

Herosi

Kring pracuje nad scenariuszem i poszukuje inwestorów, którzy sfinansują realizację. Projekt przedstawiono już NBC i serwisom streamingowym. Producentami wykonawczymi będą Kring wraz z jego menadżerem, Jordanem Cerfem z Mosaic. Na kolejne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać.

Czytaj więcej o serialach w Spider's Web:

Herosi: gdzie obejrzeć i o czym opowiada serial?

„Herosi” skupiali się na różnorodnych postaciach. z różnych części świata, którzy zmagali się z konsekwencjami swoich mocy. Ich zdolności obejmowały podróże w czasie, telekinezę czy telepatię. W miarę rozwoju serii losy bohaterek i bohaterów przecinają się w mniej lub bardziej złożony sposób - a łączy je wspólne przeznaczenie, które ma zapobiec katastrofalnym wydarzeniom. Jednym z najbardziej cenionych elementów fabuły było zgłębienie koncepcji „zwykłych ludzi o niezwykłych zdolnościach”, czyli skupienie się na tym, jak te osoby radzą sobie z mocami w życiu codziennym. 

Herosi: 4 sezony serialu znajdziesz w ofercie SkyShowtime.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA