REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Apple kręci w Polsce jeden ze swoich najlepszych seriali. Byliśmy na miejscu

„Fundacja” to jeden z najlepszych seriali, jakie znajdziecie w solidnej ofercie Apple TV+. Od pewnego czasu trwają prace nad 3. sezonem hitu science fiction - a od kilku dni zdjęcia są realizowane w Polsce. Dokładniej: w kilku miejscach w Warszawie. Postanowiliśmy odwiedzić te okolice.

10.04.2024
13:57
fundacja 3 sezon serial apple tv polska zdjęcia świątynia opatrzności bożej
REKLAMA

„Fundacja” to ciepło przyjęta (zwłaszcza znakomity, znacznie lepszy od „jedynki” sezon 2.) adaptacja bestsellerowego, siedmiotomowego cyklu powieści science fiction autorstwa Isaaca Asimova. Fabuła skupia się na rozkładzie Imperium Galaktycznego, które zasięgiem swojej władzy obejmuje 25 mln zamieszkanych światów. Opowieść określana jest mianem studium wielkich procesów historycznych oraz pomniejszych zjawisk: władzy oraz manipulacji ludźmi i historią.

Po sukcesach pierwszych odsłon, przyszła pora na realizację 3. sezonu. Od kilku dni zdjęcia do produkcji odbywają się w Warszawie.

REKLAMA

Fundacja, sezon 3. - serial Apple’a powstaje w Polsce. Byliśmy na miejscu

Katolicki serwis „Stacja 7” podał, że materiał powstaje m.in. w Warszawie (w Świątyni Opatrzności Bożej, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Muzeum Historii Polski) oraz Izabelinie. W niedzielę 7 kwietnia prace wystartowały właśnie we wspomnianej Świątyni na Wilanowie - będą się tam odbywać do 13 kwietnia. Włodarze kościoła wydali zezwolenie na realizację materiału w zamian za sfinansowanie specjalnej instalacji, która wytworzy zieloną energię, co przyczyni się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania świątyni.

Członek redakcji Spider's Web, Maciej Gajewski, wybrał się pod Świątynię, by zrobić kilka zdjęć. Oto one:

fundacja 3 sezon serial apple tv polska zdjęcia świątynia opatrzności bożej
fot. Maciej Gajewski
fundacja 3 sezon serial apple tv polska zdjęcia świątynia opatrzności bożej
fot. Maciej Gajewski
fundacja 3 sezon serial apple tv polska zdjęcia świątynia opatrzności bożej
fot. Maciej Gajewski

Na planie ma być obecnych 500 osób. Nad realizacją pracują trzy ekipy: polska, czeska i amerykańska.

W tym czasie Świątynia Opatrzności Bożej będzie zamknięta, z wyjątkiem kaplicy Najświętszego Sakramentu, w której będą celebrowanie codziennie msze święte. Jednak wejść będzie można do niej wyłącznie od zewnątrz. (...) Akcja serialu umieszczona w odległej przyszłości opisuje losy ludzkości po katastrofie i poszukiwanie nowego życia. Podobnie jak nasza świątynia jednocząca ludzi we wspólnym celu zbudowania wspólnoty, tak wizja filmowa koresponduje z przedstawieniem Świątyni, jako miejsca schronienia ludzi. Nasz kościół zostanie w nim przedstawiony w bardzo pozytywny sposób, ukazując piękno budowli

- mówi Marek Drabik, pełnomocnik zarządu Centrum Opatrzności Bożej.
REKLAMA

Data premiery 3. sezonu nie została jeszcze ujawniona. W rolach głównych powrócą m.in. Lee Pace, Jared Harris, Terrence Mann, Cassian Bilton i Laura Birn.

„Fundacja” zadebiutowała w Apple TV+ w 2021 r. Dwa pierwsze sezony obejrzycie tutaj.

Czytaj więcej o serialach Apple'a w Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA