REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Hiacynt: zobacz inne polskie filmy o mordercach

"Jestem mordercą", "Czerwony pająk", "Ziarno prawdy" - polskie kino kryminalne to nie tylko "Hiacynt". Na Netfliksie znajdziecie mnóstwo rodzimych filmów o mordercach.

20.10.2021
6:30
hiacynt nteflix podobne polskie kryminały
REKLAMA

Na Netfliksie polskiego kina nie brakuje. A skoro kochamy kryminały i tego typu filmów jest całkiem sporo. Jeśli więc obejrzeliście już "Hiacynta" czas na inne rodzime produkcje o mordercach. Wśród nich znajdziecie "Jestem mordercą", "Czerwonego pająka" czy "Ziarno prawdy" na podstawie książki Zygmunta Miłoszewskiego.

REKLAMA

Hiacynt - inne polskie kryminały na Netflix

Jestem mordercą

Tak jak "Hiacynt", "Jestem mordercą" inspirowane jest prawdziwymi wydarzeniami. A dokładniej sprawą Zdzisława Marchwickiego, znanego jako Wampir z Zagłębia. Fabuła skupia się na losach młodego porucznika milicji, który dostaje zadanie schwytania brutalnego mordercy kobiet. To jego szansa na wielką karierę, więc stopniowo zatraca się w swojej pracy.

Film dostępny na Netfliksie.

Czerwony pająk

Historia Karola Kota to gotowy materiał na film. Zauważył to Marcin Koszałka. Chociaż niekoniecznie trzyma się faktów, to przedstawia opowieść o młodocianym mordercy w intrygujący sposób. Pewnego dnia główny bohater jest świadkiem morderstwa. Postanawia śledzić jego sprawcę i odkrywa mroczną część swojej natury. Wszystko zostaje podane w hipnotyzującej oprawie wizualnej, tak jak w "Hiacyncie", przywodzącej na myśl kino noir.

Film dostępny na Netfliksie.

Amok

Najlepsi hollywoodzcy scenarzyści nie wymyśliliby tej historii. Fabuła filmu została zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami związanymi z jedną z najgłośniejszych wrocławskich spraw kryminalnych. Sprawcy morderstwa udaje się uniknąć karzącej ręki wymiaru sprawiedliwości. Do czasu... swoją zbrodnię opisał bowiem w książce.

Film dostępny na Netfliksie.

Prosta historia o morderstwie

Wbrew tytułowi to wcale nie jest prosta historia. Pełno w niej zaskakujących zwrotów akcji. Opowieść skupia się na losach policyjnej rodziny. Ojciec, funkcjonariusz, powiązany jest jednak z przestępczym półświatkiem. Pewnego dnia jednak ginie, a podejrzenia padają na jego syna, który będzie musiał znaleźć prawdziwego sprawcę.

Film dostępny na Netfliksie.

Ziarno prawdy

Adaptacja prozy Zygmunta Miłoszewskiego. Rzecz dzieje się w Sandomierzu. W świecie przedstawionym na straży porządku nie stoi jednak ojciec Mateteusz, a kiedy dochodzi do straszliwej zbrodni, sprawcę musi odnaleźć lokalna policja i prokurator Teodor Szacki.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Plagi Breslau

Jak to u Patryka Vegi już bywa, wiele rzeczy w tym filmie nie zagrało jak trzeba. Reżyser próbuje nas szokować jak tylko może. Nie brakuje więc brutalnych, pomysłowych morderstw. Akcja skupia się bowiem wokół sprawy zabójstw dokonywanych codziennie o tej samej porze. Zmęczona życiem i ciągle mówiąca szeptem policjantka próbuje schwytać ich sprawcę.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA