REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Krytycy zachwyceni nowym horrorem Netfliksa. „Czyj to dom?” ma 100 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes

Rzadko który film może pochwalić się perfekcyjnym, 100 proc. wynikiem na agregatorze recenzji Rotten Tomatoes. Ta niełatwa sztuka udała się horrorowi, który pojawił się na Netfliksie w przeddzień Halloween.

04.11.2020
21:22
czyj to dom netflix opinie rotten tomatoes horror
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Halloween już za nami. W tym roku wigilia Wszystkich Świętych wyglądała zupełnie inaczej niż zwykle. Jedynym co pozostało niezmienne, to Heidi Klum wprawiająca w zachwyt swoich fanów. Ze względu na pandemię nie mogliśmy uczestniczyć w zwyczajowych imprezach, a dzieciaki (nawet w tak niskiej liczbie jak to ma co roku miejsce w Polsce) nie chodziły po domach, żądając cukierków. Jedyne co nam pozostało, to usiąść w domu i zrobić sobie maraton horrorów.

Na szczęście serwisy VOD stanęły na wysokości zadania.

Na platformach streamingowych z łatwością dało się znaleźć odpowiednie produkcje. W wyborze horroru na wieczór z pewnością również pomogło niedawne badanie, którego pomysłodawcy obserwując tętno widzów podczas seansów najlepiej ocenianych tytułów grozy, wybrali najstraszniejszy film w historii. Wynik tego przedsięwzięcia mógł być jednak inny. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że do wybranego przez naukowców zestawienia z pewnością trafiłby „Czyj to dom?”.

Światowa premiera „Czyj to dom?” miała miejsce podczas tegorocznego festiwalu Sundance. To wtedy też Netflix nabył prawa do jego pokazywania. Film Remi Weekes pojawił się na platformie dokładnie 30 października, czyli w przeddzień Halloween. I jak się okazuje opowieść o parze uchodźców z Sudanu Południowego, którzy próbują ułożyć sobie życie w Anglii, bardzo przypadła do gustu krytykom.

W serwisie Rotten Tomatoes „Czyj to dom?” ma 100 proc. pozytywnych recenzji. W konsensusie czytamy:

Wzbudzając prawdziwe przerażenie w każdym swoim korytarzu, „Czyj to dom?” jest wspaniałym spojrzeniem na spektrum doświadczeń uchodźców i wybitnym debiutem Remi Weekes.

Zdobycie wyniku 100 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes jest rzadkim osiągnięciem.

Do tej pory udało się to tak naprawdę garstce filmów. Ostatnio podobnym sukcesem mógł pochwalić się zrealizowany w czasie pandemii horror „The Host”.

REKLAMA

„Czyj to dom?” obejrzycie na platformie Netfli.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA