REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD

Aktor z „Dnia trzeciego” zagra w prequelu „Gry o tron”. Wcieli się w króla Viserysa Targaryena

Do obsady „House of the Dragon”, czyli prequela „Gry o tron” HBO, dołączył właśnie Paddy Considine. Aktor wcieli się w przodka Daenerys, króla Viserysa Targaryena.

06.10.2020
10:35
paddy considine house of the dragon hbo got prequel obsada
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje portal Deadline, do obsady opartego na książce „Ogień i krew” serialu „House of  the Dragon” dołączył Paddy Considine, aktor znany m.in. z takich tytułów jak „Dzień trzeci”, „Makbet” czy „Ultimatum Bourne’a”. Considine w prequelu „Gry o tron” zagra króla Viserysa Targaryena, przodka Daenerys Targaryen.

„House of the Dragon”: historia rodu Targaryenów

Akcja „House of the Dragon” toczy się 300 lat przed wydarzeniami opisanymi przez George'a R.R. Martina w sadze „Pieśń lodu i ognia” i opowiada słynnym Tańcu Smoków, czyli o burzliwych losach rodu Targaryenów. Viserys (Considine) jest wybranym przez lordów Westeros następcą Starego Króla, Jaehaerysa Targaryena. Opisywany jest jako „ciepły, miły i uczciwy człowiek”, którego główną ambicją jest kontynuowanie dziedzictwa dziadka. Tylko czy dobry człowiek równa się skuteczny władca?

Paddy Considine: z „Dnia trzeciego” do prequela „Gry o tron”

Paddy'ego Considine'a mogliśmy ostatnio zobaczyć w dwóch innych produkcjach spod szyldu HBO — w „Dniu trzecim” oraz „Outsiderze”. To pierwsze potwierdzone nazwisko, które po miesiącach spekulacji znalazło się w obsadzie „House of the Dragon”. Nieoficjalnie mówi się, że głównym bohaterem serii będzie Daemon Targaryen, brat Viserysa (w książce Deamon jest jego synem). Premierę adaptacji „Ognia i krwi” przewidziano na rok 2022.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA