REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" są już w VOD. Kiedy pojawią się w Polsce?

Na premierę filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" w VOD nie trzeba było długo czekać - prequel serii "Igrzyska śmierci", który w kinach zadebiutował zaledwie miesiąc temu, można oglądać już na małym ekranie.

20.12.2023
17:31
Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży - gdzie obejrzeć online? Data premiery
REKLAMA

W 2020 roku, czyli 10 lat po premierze książki "Kosogłos", trzeciego tomu z cyklu "Igrzyska śmierci", Suzanne Collins zaskoczyła fanów swoją najnowszą powieścią. W uniwersum pojawił się bowiem prequel "Ballada ptaków i węży", którego filmową adaptację już 3 lata później widzowie mogli zobaczyć na dużych ekranach. Jest ona dla polskich widzów o tyle wyjątkowa, że twórcy produkcji zdecydowali się nakręcić kilka scen w naszym kraju - w filmie pojawiła się nie tylko wrocławska Hala Stulecia, która wystąpiła w roli areny dla trybutów, ale również wieś Grzędy, gdzie rozgrywały się wiejskie sceny z Dystryktu 12.

Choć te i inne sceny wciąż można oglądać w kinach, to produkcja w reżyserii Francisa Lawrence'a trafiła już do kilku serwisów VOD. Sprawdzamy, gdzie obejrzeć film "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży".

REKLAMA

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" już w VOD

"Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży", rozgrywa się przed wydarzeniami z poprzednich filmów podczas 10. Głodowych Igrzysk. Osiemnastoletni Coriolanus Snow, mieszkaniec Kapitolu, który próbuje przywrócić chwałę potężnemu niegdyś rodowi Snowów, zostaje mentorem Lucy Gray Baird. Życie dziewczyny z Dwunastego Dystryktu, jednej z trybutek na arenie Głodowych Igrzysk, jest uzależnione od decyzji Snowa, w którym coraz mocniej zaczyna budzić się współczucie wobec swojej podopiecznej. W rolach głównych wystąpili Tom Blyth, Rachel Zegler, Hunter Schafer, Viola Davis, Peter Dinklage oraz Jason Schwartzman.

Zwiastun filmu "Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży" (2023)
REKLAMA

Film Francisa Lawrence'a można już oglądać na terenie Stanów Zjednoczonych w ramach kupna lub wypożyczenia na takich platformach jak Amazon Prime Video, Apple TV, Google Play czy Vudu. Na ten moment nie wiadomo, kiedy produkcja pojawi się w Polsce i w jakich serwisach streamingowych będzie można ją obejrzeć.

O "Igrzyskach śmierci" przeczytasz więcej na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA