REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Indiana Jones i tarcza przeznaczenia" na pierwszym zwiastunie. Pożegnajcie się ze słynnym archeologiem

Dziś w nocy do sieci trafił pierwszy zwiastun filmu "Indiana Jones 5", którego pełny tytuł brzmi "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia". Będzie to pożegnanie z legendarnym, wykreowanym przez George'a Lucasa archeologiem i finał kultowego cyklu.

02.12.2022
8:13
indiana jones 5 trailer zwiastun dial of destiny tarcza przeznaczenia
REKLAMA

Podczas 2022 Comic Con Experience w Brazylii zaprezentowano wyczekiwany zwiastun najnowszej części przygód doktora Jonesa, którą zatytułowano "Indiana Jones i tarcza przeznaczenia". 5. i zarazem finałowa odsłona cyklu rozgrywa się 12 lat po wydarzeniach z "Królestwa Kryształowej Czaszki", a zatem w 1969 roku. Tym razem głównym przeciwnikiem Indy'ego jest Voller, były nazista pracujący nad programem kosmicznym NASA (w tej roli Mads Mikkelsen). Ponadto film przedstawi nam postać córki chrzestnej archeologa, Helenę (znana z "Fleabag" Phoebe Waller-Bridge). Według plotek to właśnie ona może zastąpić Indy'ego w ewentualnych przyszłych serialach lub filmach.

Tymczasem rzućcie okiem na zwiastun. To pierwszy film serii, którego nie wyreżyserował Steven Spielberg. Wszystko wskazuje na to, że James Mangold doskonale czuje klimat franczyzy.

REKLAMA

Indiana Jones 5 - Tarcza przeznaczenia. Zwiastun filmu

Indiana Jones 5
REKLAMA

Początkowe wydarzenia wrzucą nas w czasy II wojny światowej. Mangold zdradził, że pragnął uzyskać efekt płynnego przejścia z lat 40. do końcówki lat 60. Wymagało to zatem odmłodzenia Harrisona Forda, ale prawdopodobnie tylko na kilka niedługich ujęć. Część z nich możemy zobaczyć w powyższym materiale.

Poza wymienionym nazwiskami w obsadzie pojawią się też Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Antonio Banderas, Toby Jones, Olivier Richters i John Rhys-Davies.

Indiana Jones i tarcza przeznaczenia - premiera filmu 30 czerwca 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA