REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Nie czas umierać" już w piątek w kinach. Te 7 filmów umili ci oczekiwanie na premierę

Premiera "Nie czas umierać" już w piątek 1 października. Przebierajcie nogami, bo takiego Bonda jeszcze nie widzieliście. Oczekiwanie na seans umili wam te 7 filmów w klimacie Bonda. Jamesa Bonda.

30.09.2021
10:16
James Bond filmy premiera nie czas umierac
REKLAMA
REKLAMA

Ze względu na pandemię premierę 25. odsłony przygód Jamesa Bonda - "Nie czas umierać" przeniesiono ostatecznie na 1 października 2021 roku. My widzieliśmy już film - tu możecie przeczytać naszą recenzję, a także zapoznać się z pierwszymi opiniami innych krytyków. Jedno jest pewne: takiego Bonda jeszcze nie widzieliście!

W tym roku mija 59 lat odkąd widzowie poznali Bonda. Jamesa Bonda. 5 października 1962 roku na ekrany kin wszedł bowiem "Doktor No". Od tamtej pory agent 007 regularnie pojawia się w kolejnych filmach, zdobywając sympatię następnych pokoleń fanów. A ta data została wybrana światowym dniem najsłynniejszego szpiega Jej Królewskiej Mości.

Nie czas umierać - te filmy umilą ci oczekiwanie na premierę 

Mission Impossible

Jeśli trzeba by wskazać amerykański odpowiednik Jamesa Bonda, bez wątpienia byłby to Ethan Hunt. Agent IMF (Impossible Mission Force) jeździ po świecie, aby rozprawiać się z kolejnymi terrorystami. Filmowa seria została rozpoczęta przez Briana De Palmę jako thriller, a potem następni reżyserzy poszli w stronę czystego kina akcji. Warto również wspomnieć, że Tom Cruise lubi tutaj popisywać się swoimi umiejętnościami kaskaderskimi, zapierając widzom dech w piersiach.

Pierwsze trzy części "Mission Impossible" są dostępne na platformie Netflix.

Kryptonim U.N.C.L.E.

Znamy podobne historie. Widzieliśmy je na wielkim i małym ekranie wielokrotnie. CIA i KGB łączą siły, aby rozbić tajemniczą organizację przestępczą, której członkowie rozprzestrzeniają broń jądrową. Guy Ritchie wzbogacił fabułę własną wrażliwością, przez co powstał jeden z najoryginalniejszych filmów szpiegowskich ostatnich lat. Znajdziemy tu wszystko za co uwielbiamy ten gatunek, plus dużo humoru i Henry’ego Cavilla.

"Kryptonim U.N.C.L.E." jest dostępny w serwisie Netflix.

Kingsman

Tak mogły wyglądać początki Jamesa Bonda. Agent służb specjalnych postanawia wyszkolić na swojego następcę nowicjusza. Parze bohaterów przyjdzie stawić czoła tajemniczej organizacji przestępczej. Na szczęście mają mnóstwo wypasionych gadżetów, które pomogą im z nią walczyć. Jest szybko i zabawnie, a czasami wręcz nonsensownie. Widzom nie pozostaje nic innego, jak rozsiąść się wygodnie w fotelu i czerpać przyjemność z rozrywkowego seansu.

Dwie części serii "Kingsman" dostępne są na różnych platformach, m.in. w PlayerRakuten, HBO GOChili.

James Bond w spódnicy – tak w skrócie można określić Lorraine Broughton. Charlize Theron wciela się tu w agentkę MI6, która pod koniec zimnej wojny zostaje wysłana do Berlina, aby zbadać śmierć jednego szpiega. Oczywiście po drodze czeka na nią wiele przeszkód, a ona będzie popisywać się swoimi umiejętnościami walki. Jest widowiskowo. Jakżeby inaczej skoro za kamerą stanął jeden z reżyserów pierwszego "Johna Wicka", były kaskader David Leitch.

"Atomic Blonde" obejrzysz w serwisach Player, Rakuten, Chili i Viaplay.

Północ - północny zachód

Jakby zachował się zwykły człowiek, gdyby został wplątany w międzynarodową aferę? Na to pytanie postanowił odpowiedzieć Alfred Hitchcock, a dzięki charakterystycznemu dla reżysera humorowi i wyśmienitej reżyserii, film wcale się nie postarzał.

"Północ - północny zachód" jest dostępne na platformach Rakuten i Chili.

Twierdza

Grupa żołnierzy zajmuje Alcatraz i grozi, że zrzuci na wielkie miasto rakiety z bronią chemiczną. Powstrzymać ich może jedynie… Nicolas Cage. Aktor wciela się w specjalistę od broni chemicznej, który łączy siły z jedynym człowiekiem, któremu udało się uciec ze słynnego więzienia. Razem będą musieli przedostać się do placówki i rozbroić terrorystów. Michael Bay podaje swoją opowieść oczywiście z dużą dawką akcji, wybuchów i strzelanin.

"Twierdza" jest dostępna na platformie Chili.

Austin Powers i Złoty Członek

REKLAMA

Austin Powers jest komediową wersją Jamesa Bonda. Chociaż również korzysta z różnych gadżetów i chętnie podejmuje się tajnych misji, nigdy nie idzie mu tak gładko jak najsłynniejszemu agentowi Jej Królewskiej Mości. Szykujcie się więc na dużo głupkowatego humoru i Mike’a Myersa, który daje tu popis swoich komediowych umiejętności.

"Austin Powers i Złoty Członek" jest dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA