REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jamie Foxx oskarżony o napaść seksualną. Pozwano aktora i restaurację, w której nikt nie zareagował

Popularny aktor Jamie Foxx został oskarżony o napaść na tle seksualnym, do której miało dojść w 2015 roku w Nowym Jorku. Pozwana została także sieć restauracji, gdzie miało miejsce zdarzenie, ze względu na brak reakcji pracowników lokalu.

23.11.2023
13:22
Jamie Foxx oskarżony o napaść seksualną. Pozwano aktora i restaurację, w której nikt nie zareagował
REKLAMA

Lista wykroczeń Jamiego Foxxa, aktor znanego z ról w takich produkcjach jak "Django", "Niesamowity Spider-Man 2" czy "Baby Driver", nie jest długa. W sieci znaleźć można szczątkowe informacje na temat jego zatargów z prawem, a jednym z nich jest wyrok 6 miesięcy pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 1500 dol. za zakłócanie spokoju w kwietniu 2003 roku, kiedy on i jego siostra wdali się w bójkę z funkcjonariuszami policji w kasynie. Okazuje się jednak, że kilkanaście lat później Foxx miał być sprawcą napaści na tle seksualnym, o czym poinformował serwis TMZ.

REKLAMA

Jamie Foxx oskarżony o napaść na tle seksualnym

Do popełnienia przestępstwa miało dojść w sierpniu 2015 roku w restauracji Catch NYC & Roof. Około godziny 23:00 powódka, której personalia nie są znane, usiadła przy barze. Kiedy jej przyjaciółka zauważyła Jamiego, który siedział jeden stolik dalej, zapytała, czy mógłby zrobić sobie z nimi zdjęcie. Wtedy aktor, prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, miał powiedzieć:

Jasne, kochanie, dla ciebie wszystko. Wow, masz ciało supermodelki. Świetnie pachniesz.

Powódka stwierdziła, że Foxx pociągnął ją za ramię na tył dachu, gdzie miał położyć obie ręce na jej talii, a następnie pod bluzkę, masując jej piersi. Miał także wsunąć rękę w jej spodnie. Twierdzi, że kiedy próbowała uwolnić się z ucisku aktora, zauważyła w pobliżu ochroniarzy i pracowników restauracji, którzy w żaden sposób nie zareagowali. Jamie przestał dotykać ją dopiero, gdy pojawiła się jej przyjaciółka. Autorka pozwu podkreśliła, że po wydarzeniu musiała poddać się leczeniu, cierpiąc z powodu niepokoju emocjonalnego w wyniku "napaści na tle seksualnym, znęcania się i pobicia".

Powódka zdecydowała się pozwać także spółkę-matkę restauracji Catch NYC & Roof, Catch Hospitality Group, za zaniedbania w zakresie zatrudniania, szkolenia i nadzoru. Zarówno przedstawiciele sieci lokali gastronomicznych, jaki i Jamie Foxx na ten moment nie odnieśli się do sprawy.

Na temat możliwości popełnienia przestępstwa przez artystów piszemy w innych artykułach na łamach Spider's Web:

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z reklamy "Jamie Foxx’s Bourbon" na kanale jamiefoxx na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA