REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Axl Rose oskarżony o napaść seksualną. Pozew złożyła była modelka

Axl Rose, lider zespołu Guns N' Roses, został oskarżony o napaść na tle seksualnym przez byłą modelkę Sheilę Kennedy. Do przestępstwa miało dojść w 1989 roku, kiedy modelka miała 26 lat, a wokalista był od niej rok starszy.

23.11.2023
10:35
Axl Rose oskarżony o napaść seksualną sprzed 34 lat. Pozew złożyła była modelka
REKLAMA

Guns N' Roses to założony w 1985 roku amerykański zespół hard rockowy, w którego skład pierwotnie wchodzili Axl Rose, Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan oraz Steven Adler. Na nagraniach największych hitów grupy, takich jak "Sweet Child O' Mine", "Paradise City" czy "Welcome To The Jungle", usłyszeć można Axla Rose'a, wokalistę Guns N' Roses. Artysta znany jest nie tylko z roli lidera zespołu - był także stałym bywalcem na salach sądowych. Do listy spraw z udziałem fanów, menadzerów czy byłych członków zespołów, dołączył kolejny pozew, który wystosowała była modelka Sheila Kennedy.

REKLAMA

Axl Rose oskarżony o napaść seksualną

Sheila Kennedy w dziesięciostronicowym pozwie udostępnionym przez serwis Rolling Stone, opisała szczegółowo, jak doszło do przestępstwa. Wszystko wydarzyło się w dniu, kiedy była modelka poznała Axla Rose w nocnym klubie w Nowym Jorku w 1989 roku, gdy miała 26 lat. Sheila została wtedy zaproszona przez muzyka do hotelu na imprezę, gdzie zarówno ona, jak i inni goście, byli częstowani alkoholem i kokainą. Kiedy Kennedy poszła do łazienki, Axl Rose miał czekać za drzwiami. Po wyjściu modelki artysta miał pchnąć ją na ścianę i pocałować ją. Okazało się jednak, że kobieta miała nie wyrazić zgody na to, co wydarzyło się później tego samego wieczoru.

W pozwie Sheila Kennedy stwierdziła, że Axl Rose, który w sposób agresywny i bolesny miał uprawiać na jej oczach seks z inną modelką, zachęcał do seksu grupowego, którym nie była zainteresowana. Gdy Sheila wyszła z pokoju, miała usłyszeć dźwięk tłuczonego szkła i krzyki kierowane do dziewczyny. Chwilę później zauważył ją muzyk, który miał popchnąć ją na podłogę i zaciągnąć z powrotem do swojej sypialni.

Kennedy leżała na łóżku z rękami związanymi na plecach, krwawiąca i bezbronna. W pokoju był tylko Rose i ona. Była świadkiem brutalnego seksu Rose z inną kobietą. Kiedy Rose zaciągnął Kennedy do swojej sypialni jak jaskiniowiec, nie dało się kontrolować jego wściekłości. Rose fizycznie powstrzymał Kennedy przed wyjściem

- napisano w pozwie, dodając, że Sheila Kennedy została wykorzystana analnie.

Axl Rose zaprzeczył zarzutom, twierdząc, że taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

W imieniu muzyka możliwość o popełnieniu przestępstwa skomentował jego prawnik Alan Gutman. Mężczyzna zapewnił, że Axl Rose nie przypomina sobie, aby kiedykolwiek spotkał się z Sheilą Kennedy i jest przekonany, że sprawa zostanie rozstrzygnięta na jego korzyść.

Artysta został oskarżony o spowodowanie u byłej modelki objawów przypominających zespół stresu pourazowego po rzekomym wydarzeniu, gdy ta słyszała imię Rose lub muzykę Guns N' Roses, a także o napaść, pobicie i przemoc na tle płciowym. Powódka stwierdziła również, że od czasu rzekomej napaści cierpi na stany lękowe i depresję, a trauma ta zagroziła jej karierze. W związku z tym wniesiono o ustalenie przez sąd nieokreślonego odszkodowania.

Na temat możliwości popełnienia przestępstwa przez artystów piszemy w innych artykułach na łamach Spider's Web:

Zdjęcie główne: A.PAES/Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA