REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor miał 83 lata

Nie żyje Jan Nowicki. Aktor, który na swoim koncie miał kilkadziesiąt ról filmowych zmarł w wieku 83 lat w swoim domu w Krzewencie.

07.12.2022
10:22
Jan Nowicki
REKLAMA

Jan Nowicki nie żyje. 83-letni aktor zmarł dziś w nocy w swoim domu w Krzewencie koło Kowala. Smutną informację przekazał Wojciech Nawrocki, radny tej gminy. Jeszcze w sobotę 3 grudnia Nowicki był obecny na promocji książki „120 lat Ochotniczej Straży Pożarnej Królewskiego Miasta Kowala na Kujawach”.

REKLAMA
Jan Nowicki

Nie żyje Jan Nowicki. Wybitny aktor miał 83 lata.

Znany aktor w swoim potfolio miał kilkadziesiąt ról, a jego najbardziej znaną widzom była kreacja w produkcji "Wielki Szu" Sylwestra Chęcińskiego. Jan Nowicki urodził się 5 listopada 1939 w Kowalu. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Tam też wykładał, a w latach 1973-74 był prodziekanem Wydziału Aktorskiego.

REKLAMA

Nowicki zadebiutował w 1963 roku w "Przygodzie noworocznej"

Na wielkim ekranie Nowicki zadebiutował w 1963 roku - w "Przygodzie noworocznej". Widzowie mogli go też oglądać w takich filmach jak "Popioły" w reż. Andrzeja Wajdy, "Trzecia część nocy" Andrzeja Żuławskiego czy "Pan Wołodyjowski" Jerzego Hoffmana. Ogromną popularność przyniosła Janowi Nowickiemu rola w Wielkim Szu (1983 roku)oszusta karcianego z filmu Sylwestra Chęcińskiego. Prywatnie był ojcem dwójki dzieci: syna Łukasza i córki Sajany. Miał 83 lata.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA