REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Nie żyje Jean-Marc Vallee, reżyser serialu "Wielkie kłamstewka". Miał 58 lat

W wieku 58 lat zmarł Jean-Marc Vallee. Kanadyjski reżyser był nominowany do Oscara za film "Witaj w klubie" z 2013 roku. Sławę przyniósł mu również nakręcony dla HBO serial "Wielkie kłamstewka". Informację o śmierci artysty przekazała jego przedstawicielka.

27.12.2021
10:14
jean marc vallee nie żyje rezyser serial wielkie klamstewka
REKLAMA

Jean-Marc Vallee nie żyje. Reżyser "Wielkich kłamstewek" zmarł nagle w świąteczny weekend w swoim domu nieopodal miasta Quebec. Bumble Ward poinformowała, że odszedł w niedzielę, 26 grudnia. Miał 58 lat.

"Wciąż jestem wstrząśnięta wiadomością, że Jean-Marc Vallee nie żyje. Być może o tym nie wiecie, ale był uroczy i miły, pełen wdzięczności, pamiętał o urodzinach i wysyłał niesamowite mixtape'y, jednocześnie będąc kreatywnym geniuszem. Spoczywaj w spokoju" - napisała na Twitterze.

Prywatnie Jean-Marc Vallee był mężem Nadii Live, z którą miał dwóch synów: Emile i Alexa. Nie znamy dokładnych przyczyn jego śmierci.

REKLAMA
Jean-Marc Vallee nie żyje

Jean-Marc Vallee nie żyje. Reżyser Wielkich kłamstewek i Witaj w klubie miał 58 lat.

REKLAMA

Jean-Marc Vallee urodził się 9 marca 1963 roku. Uczęszczał do Cegep College Ahuntsic w Montrealu. Jego debiutem były krótkometrażowe "Stereotypy" z 1992 roku. Hollywood zauważył go po dramacie "Czarna lista" z 1995 roku. Jego "Witaj w klubie" z Matthew McConaughey i Jaredem Leto zdobył trzy Oscary (statuetki otrzymali obaj wymienni aktorzy oraz dział charakteryzacji). On sam był nominowany za montaż.

Reżyser ma też na koncie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat - "Wielkie kłamstewka". W emocjonującej mieszance thrillera i dramatu rodzinnego wystąpili min.  Meryl Streep, Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Nicole Kidman, Laura Dern, Zoe Kravitz czy Alexander Skarsgard.

Produkcja doczekała się dwóch bardzo dobrze przyjętych, zarówno przez krytyków, jak i widzów, sezonów. Był też jednym z twórców równie dobrych "Ostrych przedmiotów" z Amy Adams.

* Zdjęcie główne: screen z DP/30: The Oral History Of Hollywood / YouTube

Zmarł Jean-Marc Vallee
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA