REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Program Jeden z dziesięciu zostaje przeniesiony do TVP 1. Wszystko za sprawą Korony królów

Wiele wskazuje na to, że historyczna telenowela może ponownie nieźle namieszać. Według najnowszych doniesień Korona królów przyczyniła się do zmiany miejsca emisji najstarszego teleturnieju w Polsce. Program Jeden z dziesięciu po 20 latach będziemy mogli oglądać na kanale TVP 1. 

15.01.2018
10:43
Korona królów oglądalność
REKLAMA
REKLAMA

Korona królów wciąż wzbudza silne emocje w polskich odbiorcach.

Serial jeszcze przed swoją emisją doczekał się wielu komentarzy na jego temat, przede wszystkim trafiając na języki sporej gromadki hejterów. Zainteresowanie ulubioną produkcją Jacka Kurskiego nie zmalało po jej debiucie na małych ekranach, zyskując świetne wyniki oglądalności i bijąc na głowę programy konkurencyjnych stacji. Wraz z kolejnymi odcinkami, sytuacja związana z telenowelą o czasach panowania Kazimierza Wielkiego jeszcze bardziej się zagęszcza. Zgodnie z życzeniami Prezesa Telewizji Polskiej, serial utrzymuje ogromną popularność, osiągając wyniki lepsze niż najdłużej emitowana polska telenowela Klan.

Teraz najnowsza produkcja znacząco wpłynie na inny program pod wodzą TVP.

Jak radośnie obwieszczono w niedzielnym wydaniu Wiadomości, popularny teleturniej – Jeden z dziesięciu – zostanie przeniesiony do stacji TVP 1, zgodnie z życzeniami widzów Telewizji Polskiej. Informacje potwierdzają także włodarze stacji, którzy swoją decyzję tłumaczą dostosowywaniem się do sugestii swoich fanów.

Jesteśmy bliżej widza i jego przyzwyczajeń. Widzowie Korony królów prosili o przeniesienie teleturnieju do Jedynki. Badania potwierdzają, że to ten sam widz. Budujemy spójne pasmo po Teleexpressie – komentował dyrektor TVP 1, Mateusz Matyszkowicz.

Z wypowiedzi wynika, że Korona królów jest obecnie najważniejszą produkcją TVP, w której pokładane są spore nadzieje. Decyzja zarządu podyktowana jest przede wszystkim uzyskaniem jak największych przychodów i rekordowej oglądalności, przez co do serialu dostosowywana jest cała ramówka Telewizji Polskiej. Całe zamieszanie jest jednak uzasadnione dbaniem o widza i jego wygodę.

Jestem zdecydowanie za tym, żeby szanować przyzwyczajenia Widzów, ale jednocześnie brać pod uwagę ich prośby. Cieszymy się z próśb Widzów o emisję teleturnieju Jeden z dziesięciu na głównej antenie Telewizji Polskiej. Jest to zbieżne z naszą ogólną strategią profilowania kanałów oraz z naszą intuicją, że teleturniej jest klasycznym programem jedynkowym: misyjnym, wiedzowym, skierowanym do szerokiej publiczności. – uzasadniał swoją decyzję Jacek Kurski jak czytamy w serwisie Wirtualne Media.

Prezes podkreślił również, że dzięki najnowszym zmianom TVP 1 zyskało spójny charakter, prezentując rozległą ofertę od Teleexpressu po Wiadomości. Dodatkowo, przeniesienie programu Jeden z dziesięciu ułatwi życie odbiorcom, którzy nie będą musieli dłużej lawirować między programami, oglądając swoje ulubione produkcje jedna po drugiej.

REKLAMA

Jacek Kurski zapewnia również, że na transferze nie ucierpiała stacja TVP 2. Drugi kanał wyróżnia się bowiem emisją innego kultowego teleturnieju, Koło fortuny. Program, którego prowadzenia podjął się Rafał Brzozowski, jest nadawany przez siedem dni w tygodniu. Widzowie mogą się zatem czuć w płeni usatysfakcjonowani. Jak podkreślił Prezes TVP, dzięki obecnym reorganizacją zyskują oba kanały. Jest to klasyczny przykład dobrej zmiany.

Mimo przeniesienia Jeden z dziesięciu do stacji TVP 1 nie zmieni się pora emisji programu, który będzie nadawany od poniedziałku do piątku o godzinie 18:55.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA