REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Media

„Jestem, więc...”: ten trend na TikToku ogarnął cały świat. O co chodzi?

Viralowe nagrania mają ogromną siłę, a jak powszechnie wiadomo „z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność”. Chyba że chodzi o TikToka – tam trenduje głównie to, co zabawne, sarkastyczne i często przypadkowe. Wymienione cechy połączmy teraz z odkrywaniem drobnych tajemnic, opiniami w ważniejszych (lub mniej) kwestiach oraz małym dodatkiem prywatnego życia głośnych nazwisk. Posypmy to wszystko jeszcze szczyptą autoironii i mamy gotowy sukces. Z tej wybuchowej mieszanki powstał niedawno trend „Jestem, więc…” na TikToku, ogarniając cały świat. Dlaczego twórcy tak chętnie nagrywają pod #jestemwiec?

08.02.2024
16:20
jestem, wiec nowy trend na tiktoku o co chodzi
REKLAMA

Popularność hasztagu rośnie z dnia na dzień. Jest to przede wszystkim temat uniwersalny, a nagrać swoją wersję trendu może dosłownie każdy. Niezależnie od tego, czy jest dużym twórcą, czy zwyczajnie chce się podzielić swoją interpretacją. Można zatem opowiedzieć swoje życiowe perypetie lub doświadczenia z perspektywy córki kolejarza, syna wokalistki, operatora filmowego, pracownika sklepu spożywczego, dziennikarki radiowej i… tak można w nieskończoność.

Więcej na temat TikToka czytaj na łamach Spider's Web:

REKLAMA

„Jestem, więc” to najnowszy trend na TikToku. O co w nim chodzi?

Jest określoną formą opowieści o przeżyciach oraz punkcie widzenia. Wszystko traktowane jest oczywiście z przymrużeniem oka, często bazując na poczuciu humoru i krążących w społeczeństwie stereotypach. Wszystko zależy od tego, kim jest lub jaką charakterystyczną cechę wyglądu zewnętrznego ma osoba nagrywająca trend. Viralowe filmiki opowiadają więc o kluczowych elementach życia i funkcjonowania jako starsza siostra, Polka mieszkająca za granicą, zawodowy kucharz, niska dziewczyna, student Politechniki, itp. Niektóre nagrania zyskują coraz większą popularność, osiągając oglądalność na poziomie kilkuset tysięcy wyświetleń.

Polskie osobistości i ich wersja trendu

Wiele większych polskich kont na platformie TikTok podłączyło się pod trendujący hasztag. Wśród nich można znaleźć nie tylko znanych i lubianych tiktokowych twórców oraz twórczynie, ale także profile posłów, marek kosmetycznych, influencerów. Niedawno swoimi doświadczeniami podzielili się członkowie Genzie, zdradzając nieco informacji o tym, jak wygląda współpraca z Karolem „Frizem” Wiśniewskim.

Zagraniczne „Jestem, więc…”

W trendzie wzięły udział również takie osobistości jak Kim Kardashian czy Sylvester Stallone. Amerykański aktor tym właśnie nagraniem rozpoczął swoją tiktokową karierę. Miejmy nadzieję, że na tym się nie skończy. Nie zabrakło także wersji międzynarodowych marek kosmetycznych (m.in. Lancôme), producentów sprzętu elektronicznego (m.in. Samsung), a nawet British Transport Police.

REKLAMA
@sylvesterstallone

I’m Sly, of course I had to get a TikTok.

♬ original sound - sylvesterstallone

Jestem redaktorką Spider's Webu, więc będę wam tłumaczyła tiktokowe trendy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA