REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zagrał Jokera, a teraz wcieli się w Napoleona Bonapartego. Joaquin Phoenix i Ridley Scott zrobią razem pierwszy film od czasu „Gladiatora”

Ridley Scott nie pozwolił pandemii koronawirusa na pokrzyżowanie swoich filmowych planów i zamiast tego rzucił się w prawdziwy wir pracy. Ledwie dzisiaj ukończył pracę na planie swojego nowego filmu, a już ogłosił powstanie kolejnego. Będzie to dramat biograficzny „Kitbag” poświęcony postaci Napoleona I. Główną rolę zagra Joaquin Phoenix.

14.10.2020
21:30
joaquin phoenix napoleon
REKLAMA
REKLAMA

Amerykański aktor ma za sobą niezwykle udany zeszły rok, przede wszystkim dzięki filmowi „Joker”. To właśnie tytułowa rola w tej produkcji zapewniła mu pierwszego Oscara, choć tak po prawdzie powinien już zdobyć tę statuetkę za któryś ze swoich wcześniejszych występów. Wiele wskazuje jednak na to, że kolejne nagrody dla Phoenixa czekają już na progu. Wcieli się on bowiem w niezwykle interesującą i kontrowersyjną dla wielu postać z europejskiej historii – Napoleona Bonapartego.

„Kitbag” będzie drugim wspólnym projektem Phoenixa i Ridleya Scotta. Po raz pierwszy pracowali razem przy okazji filmu „Gladiator” z 2000 roku, w którym popularny aktor zagrał rzymskiego cesarza Kommodusa. Wyraźnie widać więc, że twórca „Łowcy androidów” widzi w nim kogoś idealnie nadającego się do grania koronowanych głów. Inna sprawa, że jak podaje portal Deadline, „Kitbag” ma stanowić intymne spojrzenie na początki kariery Napoleona, jego błyskawiczne kampanie wojskowe i bezlitosne dojście do władzy. Ważnym wątkiem produkcji będzie też jego ulotna i niełatwa relacja z cesarzową Józefiną. Nad scenariuszem produkcji pracuje już David Scarpa („Wszystkie pieniądze świata”, „Człowiek z wysokiego zamku”).

Na premierę „Kitbag” przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Wcześniej Ridley Scott wypuści bowiem dwa inne filmy.

joaquin phoenix napoleon class="wp-image-452788"
Foto: Joaquin Phoenix jako Kommodus w filmie „Gladiator”

Brytyjski reżyser dzisiaj zakończył prace na planie „The Last Duel”, który opowie o jednym z ostatnich oficjalnie usankcjonowanych pojedynków na terenie Francji. Odbył się on za zgodą króla Karola VI (w tej roli Ben Affleck) między rycerzem Jeanem de Carrougesem (Matt Damon) a jego giermkiem Jacquesem DeGrisem (Adam Driver) w wyniku oskarżenia o gwałt na żonie de Carrougesa. W tę bohaterkę wcieli się z kolei Jodie Comer.

  • Czytaj także: Warto też przypomnieć, że na HBO GO miał niedawno premierę serial „Wychowane przez wilki”, w pracach nad którym Ridley Scott również brał udział. Recenzję tego dzieła znajdziecie TUTAJ.

A to przecież jeszcze nie koniec zaplanowanych przez Scotta projektów. Jeszcze przed realizacją „Kitbag” zajmie się on filmem „Gucci” poświęconym zabójstwu szefa słynnego domu modowego zaaranżowanego przez jego byłą żonę, Patrizię Reggiani. Główne role w tym dziele zagrają Lady Gaga, Robert DeNiro, Al Pacino, Adam Driver i Jared Leto. Zdjęcia mają ruszyć w marcu we Włoszech.

REKLAMA

Napoleon Bonaparte (a co za tym idzie również Joaquin Phoenix) będzie musiał więc poczekać na swoją kolej.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA