REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Filmy „John Wick”, „La La Land”, „Dirty Dancing” i „Igrzyska śmierci” obejrzysz za darmo na YouTubie

Zasady ścisłej kwarantanny sprawiają, że kinowe hity możemy oglądać tylko w zaciszu własnego domu. Wytwórnia Lionsgate postanowiła umilić widzom ten trudny okres pokazami na żywo swoich czterech hitów, w tym filmem „John Wick”. Produkcje będą dostępne za darmo na platformie YouTube, ale cała akcja ma też podłoże dobroczynne.

14.04.2020
19:42
john wick youtube
REKLAMA
REKLAMA

Kryzys epidemiologiczny wywołany rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Wuhan w najbliższym czasie na pewno nie zostanie opanowany na tyle, by doszło do ponownego otwarcia kin. W ciągu kilku następnych tygodni fani kinematografii w Polsce i na świecie będą więc zmuszeni do korzystania z bibliotek platform streamingowych. Większość widzów korzysta przede wszystkim z serwisów płatnego VOD, co przełożyło na duże wzrosty oglądalności Netfliksa, VOD.pl i Player.pl.

Nie wszyscy odbiorcy są jednak równie skłonni wydawać pieniądze na miesięczne subskrypcje czy czasowe wypożyczenie konkretnych produkcji. Na ich szczęście niektórzy dystrybutorzy postanowili jednak dostarczyć interesujące filmy do obejrzenia za darmo na platformie YouTube. Kino Świat oferuje ponad 30 pełnometrażowych produkcji, a w najbliższych 4 tygodniach swoje hity udostępni też wytwórnia Lionsgate.

W ramach Lionsgate Live! A Night at the Movies zobaczymy filmy „Igrzyska śmierci”, „Dirty Dancing”, „La La Land” oraz „John Wick”.

Jak podaje portal Deadline, wspomniane produkcje będą pokazywane kolejno co tydzień w każdy piątek (począwszy od 17 kwietnia). Na pierwszy ogień pójdą „Igrzyska śmierci”, a całą akcję zamknie „John Wick”. Nie będzie to jednak zwyczajny pokaz popularnych filmów z biblioteki Lionsgate. Organizowane na żywo wydarzenie poprowadzi aktorka Jamie Lee Curtis, której na przestrzeni czterech odcinków towarzyszyć będą inni hollywoodzcy celebryci i gwiazdy YouTube'a.

  • 17 kwietnia – Igrzyska śmierci
  • 24 kwietnia – Dirty Dancing
  • 1 maja – La La Land
  • 8 maja – John Wick (wymagane potwierdzenie wieku)
REKLAMA

Tytułowa noc z filmami według zapowiedzi ma też obfitować w ciekawe, interaktywne atrakcje dla uczestników. Na ten moment mówi się o czacie w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia YouTube Live, specjalne zadania dla widzów oraz sesje tweetów z ciekawostkami i zakulisowymi informacjami na temat pokazywanej danego dnia produkcji. Wszystkie pokazy odbędą się za darmo, ale widzowie śledzący cykl będą zachęcani do wpłacania pieniędzy na rzecz Motion Picture Pioneers Fundation, które wspiera pozostających bez pracy w trakcie pandemii. przedstawicieli przemysłu filmowego.

Pokazy na żywo będzie można śledzić na oficjalnych kanałach Lionsgate, a także Fandango MovieClips na YouTubie. Start każdego live'a o godzinie 3 w nocy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA