REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Joker z Joaquinem Phoenixem skompletował ekipę. Na pokładzie Bradley Cooper

Warner Bros. potwierdza obsadę solowego filmu o Księciu Zbrodni z Gotham. Projekt ściągnął wielkie nazwiska nie tylko przed kamerę. Joker zyskał producenta w osobie Bradleya Coopera.

18.09.2018
14:25
Joker film Joaquin Phoenix
REKLAMA
REKLAMA

To jedna z najciekawszych komiksowych adaptacji na horyzoncie. Joker pojawił się już w wielu filmach, ale jak dotąd nie doczekał się własnego aktorskiego projektu. Teraz wreszcie się to zmieni, a poświęcona mu produkcja zapowiada się doprawdy niebanalnie.

Joker ma już skompletowaną obsadę.

W Arthura Flecka, czyli głównego bohatera, wcieli się oczywiście Joaquin Phoenix. Widzowie już teraz wieszczą, że aktor dorówna kreacjom Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera, którzy grali tę postać w przeszłości. Na tę chwilę z pewnością jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych ról.

Ale przecież nie będzie jedyną osobą w filmie. A trzeba przyznać, że Warner Bros. zapewnił mu do pomocy całkiem niezłą obsadę. Na ekranie zobaczymy również legendarnego Roberta De Niro, choć nie wiadomo jeszcze, kogo zagra. Angaż otrzymała także Zazie Beetz, którą ostatnio oglądaliśmy w Deadpoolu 2. Ponadto w Jokerze wystąpią Frances Conroy (American Horror Story), Marc Maron (GLOW), Shea Whigham (Zakazane imperium) czy Josh Pais, którego zobaczymy także w serialu Wariat.

Pracownicy Warner Bros. znaleźli także zastępstwo za Aleca Baldwina, który miał wcielić się w Thomasa Wayne’a. Aktor po dwóch dniach zrezygnował z udziału w projekcie. Do roli szefa Wayne Enterprises i ojca przyszłego Batmana zatrudniono Bretta Cullena (Narcos). Co ciekawe, Cullen zagrał także w Mroczny Rycerz powstaje, gdzie wcielił się w uwiedzionego przez Selinę biznesmena.

W pracach nad filmem udział weźmie też Bradley Cooper.

REKLAMA

Nie zobaczymy go jednak na ekranie, gdyż słynny aktor będzie producentem obrazu. Będzie miał okazję do współpracy m.in. z Brucem Bermanem (Mad Max: Na drodze gniewu, Ready Player One) czy Emmą Tillinger Koskoff (Infiltracja, Wilk z Wall Street). Wbrew wcześniejszym doniesieniom w ekipie producenckiej nie ma Martina Scorsese. Reżyserią zajmie się Todd Phillips, który wraz ze Scottem Silverem przygotował także scenariusz.

Premiera filmu planowana jest na październik 2019 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA