REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pierwsze zdjęcie i wideo z planu solowego filmu o Jokerze. Tak będzie wyglądać wróg Batmana

Joker to jeden z najmocniej oczekiwanych filmów 2019 roku. Rozpoczęły się już prace na planie, dzięki czemu ujawniono pierwsze zdjęcie Joaquina Phoenixa jako Jokera przed przemianą. Opublikowano także wideo z planu pokazujące krótką scenę z tytułowym bohaterem w roli głównej.

17.09.2018
9:19
Joker: Pierwsze zdjęcie i materiał z planu solowego filmu o przeciwniku Batmana
REKLAMA
REKLAMA

Batman jest powszechnie znany i uwielbiany z wielu różnych powodów. Jednym z nich są zdecydowanie jego przeciwnicy. Niewielu komiksowych superbohaterów może się pochwalić równie obszerną i pasjonującą galerią złoczyńców. Spośród nich zdecydowanie wyróżnia się Książę Zbrodni Gotham, Morderczy Klaun, czyli Joker.

W Jokera na dużym ekranie wcielali się choćby Jack Nicholson, Heath Ledger i Jared Leto, a w rolach dubbingowych Mark Hamill oraz John DiMaggio. W nowym solowym filmie o początkach postaci i jej przemianie w mordercę w głównej roli zagra Joaquin Phoenix.

Joker będzie pośrednio oparty na słynnym komiksie Zabójczy Żart.

Fabuła produkcji opowie o losach mężczyzny imieniem Arthur, który bez powodzenia próbuje swoich sił jako komik. Na swojej drodze spotka m.in. okrutnego prowadzącego talk show (w tej roli słynny Robert De Niro) i samotną kobietę z dzieckiem, której postanowi pomóc. Według plotek w filmie ma się także pojawić Thomas Wayne – ojciec Bruce'a.

Dzięki reżyserowi Jokera – Toddowi Phillipsowi wiemy jak będzie wyglądać Arthur. Z powodu długich włosów i bardziej postawnej sylwetki przypomina bardziej Jokera z Mrocznego Rycerza niż najbardziej klasyczne portrety tej postaci. Nie wiadomo jednak jak (i w jaki sposób) mężczyzna przeistoczy się w zdeformowanego mordercę.

REKLAMA


Opublikowano także materiał wideo z planu filmu DC. Arthur spaceruje na nim obskurnymi i brudnymi ulicami Gotham. Dogania go drugi mężczyzna przebrany za klauna. Wdają się w kłótnię, po czym główny bohater filmu zapala papierosa i od chodzi. Na końcu jeszcze naśmiewając się z klauna. Wygląda więc na to, że Arthur nie będzie do końca tak niewinnym człowiekiem jak portretowały go pierwsze zapowiedzi.

Joker trafi do kin w październiku 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA