REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Uśmiechnij się, jest już plakat zapowiadający nowy film o Jokerze

Reżyser nadchodzącego filmu o najsłynniejszym antagoniście Batmana podzielił się nowym plakatem swojego dzieła. Jest też kolejna wiadomość - już jutro mamy otrzymać pierwszy oficjalny materiał wideo zapowiadający „Jokera”.

02.04.2019
21:42
Joker film Joaquin Phoenix
REKLAMA
REKLAMA

Na ekranie zobaczymy historię tytułowego przestępcy, ale z czasów zanim stał się przeciwnikiem Batmana. Poznamy go więc jako pogardzanego przez społeczeństwo Arthura Flecka i dowiemy się, co doprowadziło go do przemiany. Odrzucony przez wszystkich mężczyzna wejdzie na drogę zbrodni i stanie się postrachem miasta Gotham.

Ta wersja historii ma się znacząco różnić od superbohaterskich blockbusterów, do których przyzwyczaiło nas kino w ostatnich latach. Film ma być kameralny i pełny mroku, a jego akcja została osadzona w latach 80. Całość nie będzie stanowić części kinowego uniwersum DC. Zatem Aquaman czy Wonder Woman sobie, a nowy Joker sobie.

To zaś plakat, który musi zaspokoić nasz głód na następne 24 godziny nim otrzymamy zapowiedź dzieła.

Gwiazdą filmu będzie Joaquin Phoenix. Czy uda mu się dorównać kreacji Heatha Ledgera?

W tej chwili oczywiście trudno o tym prorokować. Jednak aktor z pewnością jest obdarzony talentem i raczej nie powinniśmy mieć obaw o to, że otrzymamy taką parodię, jaką zaserwował nam Jared Leto w „Legionie samobójców”.

Kto jeszcze znalazł się w obsadzie oprócz Phoeniksa? Są w niej m.in. Robert De Niro, Zazie Beetz, Shea Whigham, Frances Conroy, Marc Maron i Brett Cullen. Ostatni z wymienionych wcieli się w Thomasa Wayne’a, ojca Bruce’a. Z kolei przyszłego Mrocznego Rycerza zagra Dante Pereira-Olson, a Douglas Hodge został obsadzony w roli przyjaciela i kamerdynera Wayne’ów – Alfreda Pennywortha.

REKLAMA

Scenariusz to wspólne dzieło Scotta Silvera i Todda Phillipsa, który stanie również za kamerą. W swoim dorobku reżyserskim ma on na koncie przede wszystkim komedie, w tym trylogię „Kac Vegas” czy też „Rekiny wojny”. Budżet filmu wyniósł 55 milionów dolarów.

Premiera „Jokera” jest zaplanowana na 4 października.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA