REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Aktor z "Gry o tron" pozwał Los Angeles za zniszczenie kariery. Żąda 40 mln dol. odszkodowania

Joseph Gatt pozywa Los Angeles i żąda 40 mln dol. odszkodowania za zniszczenie mu kariery. Aktor z "Gry o tron", drugiego "Thora" czy "W ciemność. Star Trek" został aresztowany 2 lata temu pod zarzutem utrzymywania kontaktu o charakterze seksualnym z osobą nieletnią, a kilka tygodni temu sąd oddalił oskarżenie wskutek braku dostatecznych dowodów.

05.04.2024
13:55
joseph gatt pozywa los angeles kontakty z nieletnia 40 mln
REKLAMA

Sześć tygodni temu sędzia z Los Angeles oddalił oskarżenie prokuratury przeciwko Josephowi Gattowi. Aktorowi, który w 4. sezonie serialu "Gra o tron" wcielał się w Thenna Warga, zarzucono internetowy kontakt o charakterze seksualnym z osobą nieletnią. W związku ze sprawą mężczyzna został 2 lata temu aresztowany. Po tym, gdy sąd uznał, że Gatt jednak nie stanie przed sądem w związku z niedostateczną ilością dowodów, aktor postanowił pozwać Los Angeles i zażądał 40 mln dol. odszkodowania za zniszczenie mu kariery.

REKLAMA

Joseph Gatt pozwał Los Angeles. Był oskarżony o niestosowną koresponencję z nieletnią

W czwartek do sądu federalnego w Los Angeles wpłynął pozew, w którym Joseph Gatt utrzymuje, że został fałszywie oskarżony o pedofilię, a zastępcy prokuratora Los Angeles zarzucił kierowanie się "osobistą niechęcią":

Pozwani, stosując groźby, zastraszanie i przymus, poddali Gatta - odnoszącego sukcesy aktora mającego na swoim koncie liczne role w filmach i serialach, w tym m.in. w "Grze o tron" i "Banshee" - na całkowicie bezpodstawne aresztowanie, bezprawne przetrzymywanie, bezprawne przeszukanie i zajęcie mienia oraz umyślne ściganie, w ramach którego zarzucono Gattowi komunikację elektroniczną z nieletnią o charakterze jednoznacznie seksualnym

- czytamy w pozwie.
Joseph Gatt

Według autorów pozwu oskarżenie opierało się wyłącznie na niepotwierdzonych zeznaniach 16-letniej wówczas fanki aktora, która miała mieć na jego punkcie obsesję, a której Gatt, jak twierdzi, nigdy nie spotkał. Podkreślono także, że nie zadano sobie trudu, by przesłuchać drugą stronę, a sam oskarżony miał być uciszony w zamian za możliwość zwolnienia z aresztu za kaucją.

Zatrzymanie i zarzuty postawione panu Gattowi - za co został uznany przez prokuratora okręgowego w Los Angeles i LAPD za seryjnego pedofila - opierały się na sfabrykowanych dowodach. Dwadzieścia miesięcy później, kiedy sfabrykowane dowody zostały w końcu ujawnione panu Gattowi, a biegły medycyny sądowej pana Gatta był gotowy ujawnić prawdę na posiedzeniu jawnym, prokurator z Los Angeles dobrowolnie oddalił skargę karną. Jednak pan Gatt stracił już swoją pozycję społeczną, karierę aktorską i osobistą reputację. Z niecierpliwością czekamy na odzyskanie w sądzie ogromnych strat pana Gatta

- powiedział reprezentant Gatta Kasowitz Benson Torres

Gatt zdecydował się pozwać nie tylko Los Angeles, ale również policję i prokuraturę okręgową za niewłaściwie postępowanie i bezprawne aresztowanie. Za utratę agenta, a także zwolnienie i usunięcie go z kilku projektów, żąda odszkodowania w wysokości 40 mln dol.

Wreszcie trwa walka o ujawnienie prawdy i walka o sprawiedliwość, do której mamy prawa obywatelskie, do której mamy konstytucyjne prawa i za którą płacimy z naszych podatków!

- napisał aktor na Instagramie.

Zdjęcie główne: kadr z filmu "Warg Powers Scenes (Game of Thrones)" na YouTube.

REKLAMA

O oskarżeniach gwiazd przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA