REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szykują się spore zmiany w ramówce TVP. Hitowy "Dewajtis" zastąpi inny serial

Szykują się istotne zmiany w serialowym paśmie Telewizji Polskiej. Już w niedzielę 5 listopada Jedynka rozpocznie emisję nowego serialu pt. "Kamerdyner". Tytuł w swoim paśmie zastąpi inny - popularną produkcję TVP, "Dewajtis".

19.10.2023
16:11
"Dewajtis", "Kamerdyner"
REKLAMA

Będą zmiany w serialowej ramówce TVP. Już 5 listopada telewizyjna Jedynka rozpocznie emisję serialu "Kamerdyner", który zastąpi inną produkcję, czyli serial "Dewajtis". Co ciekawe, odcinkowa produkcja "Kamerdyner" powstała na bazie filmu pod tym samym tytułem, którego premiera miała miejsce w 2018 roku.

Więcej o serialach przeczytasz w Spider's Web:

REKLAMA

Serial "Kamerdyner" zastąpi "Dewajtis"

To historia o pruskim rodzie von Krauss, zamieszkującym okolice Pucka. Przy okazji jest to również historia miłości między kaszubskim chłopcem, Mateuszem, a niemiecką arystokratką, Maritą. Akcja produkcji rozgrywa się w latach 1900-1945. W realizowanej w latach 2015-2018 produkcji wystąpili m.in. Sebastian Fabijański, Janusz Gajos Adam Woronowicz, Anna Radwan, Daniel Olbrychski, Marcel Sabat oraz Kamila Baar-Kochańska. Premierowe odcinki serialowej wersji "Kamerdynera" na antenie TVP emitowane będą o 5 listopada, godz. 20:20. Cykl ma się składać z siedmiu odcinków.

Z kolei finałowy odcinek "Dewajtis" pokazany zostanie 29 października.

REKLAMA

"Dewajtis" hitowym serialem TVP

Warto też dodać, że pierwsze trzy odcinki serialu "Dewajtis" obejrzało średnio w telewizyjnej Jedynce 2,27 mln widzów, czyli o 630 tys. osób więcej niż przed rokiem miały "Wojenne dziewczyny". "Dewajtis" jest adaptacją powieści obyczajowej Marii Rodziewiczówny, napisanej w 1889 roku. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie widzowie obserwują losy zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieniło Powstanie Styczniowe. W serialu wystąpili m.in. Karol Dziuba, Michalina Olszańska, Małgorzata Pieczyńska, Maria Pakulnis oraz Mirosław Baka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA