REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Katee Sackhoff w „The Mandalorian” zagra Bo-Katan Kryze. Zaraz, kogo?

Ptaszki ćwierkają, że aktorka znana z roli Starbuck w kultowym „Battlestar Galactica” zagra w 2. sezonie „The Mandalorian”. Katee Sackhoff ma się wcielić w Bo-Katan Kryze, czyli poprzednią właścicielkę Darksabera.

12.05.2020
20:52
bo-katan kryze katee sackhoff the mandalorian 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Nie jestem przekonany, czy liczne gościnne występy w 2. sezonie „The Mandalorian” to słuszna ścieżka rozwoju dla tej produkcji — mam co do tego złe przeczucia — ale Disney najwyraźniej jest innego zdania. Przed chwilą do sieci trafiła informacja, że do prac nad serialem zaangażowano Katee Sackhoff, czyli aktorkę wcielającą się wcześniej w Starbuck w „Battlestar Galactica”.

Katee Sackhoff zagra w „The Mandalorian” postać, która debiutowała w animacjach z cyklu „Star Wars”.

Dzięki temu po raz pierwszy zobaczymy w aktorskiej produkcji słynną wojowniczkę z Mandalore’u, Bo-Katan Kryze. Postać ta pojawiła się po raz pierwszy w 2014 r. w serialu „Wojny klonów”, gdzie wystąpiła gościnnie w ośmiu odcinkach 4. sezonu animacji; była siostrą hrabiny Satine, ukochanej Obi-Wana Kenobiego.

Co prawda Bo-Katan Kryze nie było po drodze z siostrą i należała do Death Watch, czyli takich mandaloriańskich fundamentalistów, ale po tym, jak Maul przejął władzę nad planetą, zbiegła. Jak dowiedzieliśmy się dopiero teraz z 7. sezonu „The Clone Wars”, odszukała Ahsokę, by prosić ją o pomoc w schwytaniu ex-Sitha.

Wiele lat później to właśnie Bo-Katan Kryze została wybrana na przywódczynię Mandalore’u i pojawiła się w „Star Wars Rebels”.

W obu serialach Bo-Katan Kryze dubbingował nie kto inny jak Katee Sackhoff. Aktorka użyczy teraz tej postaci więc nie tylko głosu, ale również ciała. Pojawienie się jej w „The Mandalorian” ma naprawdę sporo sensu — w zasadzie to nawet więcej niż cameo Boby Fetta, kapitana Reksa lub Ahsoki Tano i Sabine Wren.

Pierwszy aktorski serial w uniwersum „Star Wars” skupia się w końcu na kulturze Mandalorian, a Bo-Katan Kryze była przywódczynią tłamszonego przez Imperium społeczeństwa dumnych wojowników. Nie wiemy, co się z nią stało po zakończeniu „Star Wars Rebels” prócz tego, że utraciła cenny artefakt.

the mandalorian darksaber moff gideon class="wp-image-402670"

Bo-Katan Kryze, gdy widzieliśmy ją ostatnio, korzystała z Darksabera.

Nietypowy miecz świetlny o czarnym ostrzu powstał na tysiąc lat przed wydarzeniami przedstawionymi w „Nowej Nadziei”. Stworzył go Tarre Vizsla, pierwszy Mandalorianin przyjęty do Zakonu Jedi. Jak wiemy z debiutanckiego sezonu pierwszego serialu aktorskiego „Star Wars”, ta broń wpadła w końcu w ręce Moffa Gideona.

Nie wiemy jednak, jak dokładnie główny przeciwnik Din Djarina wszedł w posiadanie Darksabera. Do tej pory podejrzewaliśmy, że po prostu uśmiercił Bo-Katan poza kadrem, ale możliwe, że Kryze — jeśli nie przypadną jej w udziale wyłącznie retrospekcje — w 2. sezonie „The Mandalorian” upomni się o swoją własność.

Nie zdziwię się, jeśli zacznie współpracować z Din Djarinem, a potem poprosi stare znajome, czyli Ahsokę i Sabine, o pomoc.

Mam nadzieję, że właśnie tak się stanie, a do tego bohaterowie rodem z seriali animowanych ograniczą swoją obecność wyłącznie do np. jednego lub dwóch odcinków. Z jednej strony stworzyłoby to podwaliny pod aktorski spin-off serialu „The Mandalorian”, a z drugiej nie odciągało uwagi od głównego bohatera.

the-mandalorian-nowy-klip class="wp-image-402289"

Cały czas obawiam się, że Disney gdzieś zgubi tę magiczną aurę otaczającą „The Mandalorian”. Rozumiem jednak, że korporacyjna machina próbuje wykreować na bazie sukcesu jednego seriali kilka kolejnych, a nawet trochę cieszy, że animacje zaczynają rezonować również w innych dziełach spod szyldu „Star Wars”.

Bo-Katan Kryze nie byłaby w końcu pierwszą postacią, która po debiucie w serialu animowanym trafia do produkcji aktorskiej.

Już wcześniej w „Rogue One” pojawił się Saw Gerrera z „The Clone Wars”. Bohater walczący za młodu u boku Jedi został Partyzantem i mentorem bohaterki pierwszego spin-offa sagi „Gwiezdne wojny”, a jakby tego było mało, zaliczył potem gościnne występy w serialu „Rebelianci” i w grze „Star Wars: Upadły Zakon”.

Inną postacią rodem z animacji, która została przelotnie wspomniana w „Łotrze 1”, jest Hera Syndulla. To z tego filmu dowiedzieliśmy się, że jedna z głównych postaci z serialu „Star Wars Rebels”, czyli kapitan statku „Duch”, została pod koniec Galaktycznej Wojny Domowej mianowana generałem.

Niewiele też brakowało, by Rey i Kylo Ren trafili na Mortis, tajemniczą planetę pokazaną pierwszy raz w „The Clone Wars”. Zakładał to niezrealizowany scenariusz IX epizodu pióra Colina Trevorrowa, który zatytułowano „Duel of the Fates”. Ależ żałuję, że zamiast tego powstał ten potworek w postaci „The Rise of Skywalker”

REKLAMA

Wracając jednak do Bo-Katan Kryze i Katee Sackhof, sceny z udziałem aktorki zostały już nakręcone — podobnie zresztą jak wszystkie inne, a obecnie postprodukcja prowadzona jest zdalnie. „The Mandalorian” powinien więc wrócić zgodnie z planem na platformę Disney+ z 2. sezonem w październiku tego roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA