REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Zafascynował was klimat „Katli”? Na Netfliksie znajdziecie seriale w podobnym stylu

Tajemnica, mrok, powolny rozwój akcji – te wszystkie elementy przypadły użytkownikom Netfliksa do gustu. „Katla” stała się w naszym kraju hitem platformy. Sprawdzamy jakie seriale w podobnym stylu można znaleźć w serwisie.

08.07.2021
11:20
katla netflix inne seriale
REKLAMA

Polacy rzucili się na „Katlę”. Produkcja trafiła do dziennej topki Netfliksa i nie chciała jej przez jakiś czas opuścić. Serial łączy w sobie elementy kina katastroficznego, science fiction i thrillera psychologicznego. Nagle do miasteczka mieszczącego się w okolicy wulkanu zaczynają wracać osoby dawno temu zaginione, zmarłe bądź młodsze wersje innych mieszkańców. Jeśli ten tytuł rozbudził wasz apetyt na więcej podobnych historii, służymy pomocą.

REKLAMA

Katla” – podobne seriale, które obejrzysz na platformie Netflix

Tak jak w przypadku „Katli” twórcy „Ragnarok” mają w rękach potencjalnie sensacyjny materiał. W końcu jest to opowieść o współczesnym starciu nordyckich bogów z olbrzymami. Zamiast jednak widowiskowych walk i natłoku efektów specjalnych, mamy historię skupioną na bohaterach. To oni są tu najważniejsi. Jest to podszyte science fiction teen drama i razem z postaciami przeżywamy ich rozterki i problemy rodzinne. W tle natomiast pobrzmiewają echa ekologicznego aktywizmu.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Glitch

W „Katli” niespodziewanie wracają zza grobu lub w młodszej wersji mieszkańcy miasteczka. W „Glitch” podobnie. Szóstka niemających ze sobą koneksji osób z różnych okresów historycznych wstaje z martwych. Jedną z nich jest Kate – żona policjanta Jamesa Hayesa. Razem spróbują rozwikłać tajemnicą powiązaną z wskrzeszeniem. I chociaż serial cały czas trzyma w napięciu, to 3. sezon kończy się nierozwiązanym cliffhangerem. Resztę musimy więc dopowiedzieć sobie sami.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Równonoc

Na Netfliksie takie seriale podpadają pod kategorię „kropla drąży skałę”. Oznacza to, że tak jak w przypadku „Katli” mamy do czynienia ze slow burnerem, który trzeba uważnie oglądać i czekać na przygotowane przez twórców atrakcje. W tej duńskiej produkcji śledzimy historię Astrid. Bohaterka wiele lat temu była świadkiem zniknięcia autobusu pełnego uczniów. Po dwudziestu latach nadarzy się szansa na rozwiązanie zagadki.

Serial dostępny na platformie Netflix.

Curon

Twórcy „Curon” wykorzystują wiele z pomysłów, jakie pojawiły się w „Katli”. W przeszłości Anna była świadkiem zabójstwa swojej matki. Co jednak ciekawe, morderstwa dokonała osoba niebezpiecznie przypominającą dziewczynę. To wspomnienie prześladuje bohaterkę przez kilkanaście lat. Dzisiaj po rozstaniu z partnerem wraz z dwójką dzieci wraca do tytułowego miasteczka, aby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.   

Serial dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA

Recenzenci bardzo często porównują „Katlę” do „Dark”. Oba seriale są prowokacyjne i potrafią nieźle zaskoczyć. W tym ostatnim tytule zniknięcie dzieci łączy się z ujawnieniem tajemnic członków kilku rodzin. Przedstawiane wydarzenia łączą się z tym, co działo się wiele lat wcześniej, a twórcy skrzętnie plotą pajęczynę tych powiązań. To prawdziwa łamigłówka, która nie pozwala oderwać się od ekranu do samego końca.

Serial dostępny na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA