REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Polacy nadal uwielbiają „Szkołę dla elity”. Hiszpański hit rządził przez cały tydzień

Szefowie Netfliksa mogli mieć powody do niepokoju przed premierą 4. sezonu serii „Szkoła dla elity”. Polscy widzowie nie zawiedli ich jednak i ochoczo rzucili się na nowe odcinki. Podobnie jak na 2. sezony „Too Hot to Handle” i „Lupina”.

26.06.2021
10:00
szkoła dla elity netflix top 10 polska
REKLAMA

Filmy, seriale, dokumenty i programy reality show. Połapać się w dziesiątkach nowości platformy Netflix jest czasem naprawdę trudno. Dlatego przed wybraniem tytułów do obejrzenia na weekend warto zerknąć, co oglądali inni klienci serwisu. Dziesiątkę najpopularniejszych produkcji minionego tygodnia znajdziecie poniżej.

REKLAMA

Szkoła dla elity Netflix – jeden zwycięzca i dziewięcioro pokonanych w Netflix TOP 10:

10. Bezpieczeństwo (nowość)

Polscy użytkownicy Netfliksa najwyżej cenią sobie hiszpańskie produkcje, ale twórcy filmów i seriali z innych europejskich krajów również nie mają powodu, żeby narzekać na brak zainteresowania widzów znad Wisły. Dotyczy to przede wszystkim tytułów z Niemiec i Włoch. Do tych drugich należy „Bezpieczeństwo”. Fabuła tego thrillera kręci się wokół napaści na młodą kobietę i niepokojącej intrygi, w którą wplątani zostają pewien ekspert od bezpieczeństwa oraz jego rodzina.

Wynik: 8 punktów

9. Bliźniak (spadek o siedem miejsc)

Will Smith to jeden z najbardziej dochodowych aktorów w Hollywood, którego obecność w filmie przez wiele lat niemal gwarantowała zyski. W ostatnim czasie ten trend uległ jednak pewnej zmianie, a „Bliźniak” jest na to dowodem. Ten film akcji z elementami science fiction opowiada o najlepszym profesjonalnym zabójcy na świecie, który będzie musiał stanąć naprzeciw własnemu klonowi.

Wynik: 11 punktów

8. Too Hot to Handle (powrót do zestawienia)

Najpopularniejszy reality show Netfliksa powrócił pod koniec tygodnia wraz z 2. sezonem. Widzowie ponownie dostali okazję na oglądanie dziesiątki uczestników, którzy spróbują znaleźć miłość w tropikalnych warunkach i pod czujnym okiem producentów serwisu. Wszystko to przy absolutnym zakazie uprawiania ze sobą seksu.

Wynik: 13 punktów

7. Smok życzeń (spadek o dwa miejsca)

Animowany film „Smok życzeń” od wytwórni Sony Pictures drugi tydzień z rzędu utrzymał miejsce w topce Netfliksa. Produkcja opowiada o nastolatku, który z pomocą przyjacielskiego smoka postanawia odnaleźć najlepszą przyjaciółkę z dzieciństwa i nawiązać z nią na powrót relację. Czy odniesie sukces? O tym przekonacie się w trakcie seansu.

Wynik: 24 punkty

6. Archiwista (spadek o dwa miejsca)

Polskie seriale nie od dziś bardzo dobrze odnajdują się na Netfliksie, gdzie czasem po wielu latach od premiery znajdują zupełnie nową (i całkiem pokaźną) widownię. Najnowszym polskim hitem serwisu jest kryminalny „Archiwista” od TVP, który opowiada o wspólnych śledztwach dwójki młodych policjantów i emerytowanego archiwisty. W rolach głównych zagrali tu Henryk Talar, Paulina Gałązka i Mirosław Zbrojewicz.

Wynik: 31 punktów

5. Lucyfer (spadek o dwa miejsca)

Tygodnie mijają, a „Lucyfer” wciąż znajduje się wysoko w rankingu Netflix TOP 10. Tylko garstka produkcji może liczyć na podobnie trwałą popularność. „Lucyfer” bez wątpienia może się więc równać pod względem swego znaczenia dla światowej popkultury z takimi tytułami jak „Stranger Things”, „Dom z papieru” czy „Wiedźmin”.

Wynik: 38 punktów

4. Katla (nowość)

„Katla” to islandzki dramat science fiction z elementami kina katastroficznego. Produkcja opowiada o dziwnym zjawisku, które nawiedza małą społeczność u stóp potężnego wulkanu. Z niewyjaśnionych przyczyn zaczynają się tam pojawiać niegdyś zaginieni lub wręcz zmarli mieszkańcy. Wszyscy cali obleczeni popiołem. Więcej na temat fabuły serialu dowiecie się z naszej recenzji.

Wynik: 49 punktów

3. Ojcostwo (nowość)

Kevin Hart może się pochwalić tytułem jednego z najpopularniejszych i najbogatszych współczesnych komików. Amerykanin w swoim najnowszych filmie postanowił jednak pójść inną drogą. „Ojcostwo” to poważna produkcja o świeżo upieczonym wdowcu samotnie wychowującym córkę w świecie pełnym uprzedzeń.

Wynik: 56 punktów

2. Lupin (spadek o jedno miejsce)

„Lupin” nie zdołał utrzymać prowadzenia z poprzedniego tygodnia, ale tytułowy włamywacz i tak nie ma powodów do narzekania. Francuska produkcja okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę ze strony platformy, bo udało się tu wszystko. Od dobrego castingu (na szczególne pochwały zasługuje grający główną rolę Omar Sy) aż po pełen zwrotów akcji scenariusz.

Wynik: 62 punkty

1. Szkoła dla elity (powrót do zestawienia)

REKLAMA

„Szkoła dla elity” przybyła, została obejrzana, zwyciężyła. Jeżeli ktokolwiek miał obawy, czy 4. sezon produkcji bez wielu dotychczasowych bohaterów stanie na wysokości zadania, to właśnie dostał odpowiedź. Hiszpańska teen drama o grupie uczniów prestiżowej szkoły nadal święci triumfy na polskiej ziemi. Nawet wtedy, gdy do widzów trafia de facto najsłabszy sezon z dotychczasowych.

Wynik: 70 punktów

*Autorem zdjęcia głównego jest Niete/Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA