REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Kazik wypuścił nową piosenkę po aferze z Trójką. „Powiedzcie, że kochacie nas” uderza w internetowy hejt

W ostatnich dniach nie ma w Polsce popularniejszego muzyka niż Kazik Staszewski. Wszystko z powodu afery związanej z Programem 3 Polskiego Radia i utworem Twój ból jest lepszy niż mój. Wieloletni lider Kultu odpowiedział na ostatnie wydarzenia publikacją kolejnej piosenki pt. Powiedzcie, że kochacie nas.

20.05.2020
18:26
kazik powiedzcie że kochacie nas
REKLAMA
REKLAMA

Opublikowany na początku maja utwór Twój ból jest lepszy niż mój miał stanowić wstęp do nowej solowej płyty artysty, a zarazem pokazać jego sprzeciw wobec nadużywania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego w trakcie pandemii koronawirusa. Szybko okazało się jednak, że piosenka zyska zupełnie nowe symboliczne znaczenie. Siłowe usunięcie Twój ból jest lepszy niż mój z 1. miejsca Listy Przebojów Trójki dokonane przez dyrekcję rozgłośni wywołało falę protestów i zwolnień wśród jej wieloletnich współpracowników (aktualizowaną na bieżąco listę byłych radiowców Trójki znajdziecie TUTAJ).

Sam muzyk odpowiedział na aferę w mocnej choć zwięzłej wiadomości. Zażądał usunięcia utworu z Listy Przebojów i dla podkreślenia rangi sprawy podpisał się jako „Kazimierz Staszewski”. Artysta powstrzymał się natomiast od szerszego komentowania sprawy. Zamiast tego odpowiedział publikacją kolejnej piosenki z nadchodzącej płyty pt. „Zaraza”.

Kazik Staszewski i Wojtek Jabłoński wrzucili na YouTube'a następny hit w postaci Powiedzcie, że kochacie nas.

Utwór w dosyć wyraźny sposób nawiązuje do tematyki internetowego hejtu. Kazik w prześmiewczy sposób śpiewa o desperackiej potrzebie zyskania aprobaty, którą przejawia współcześnie wiele osób. W odpowiedzi otrzymuje jednak same negatywne komentarze, żarty ze swojego wyglądu, jakości tekstów i zapewnienia, że „Kazik się skończył”. A całemu nagraniu towarzyszy zalew wściekłych emotikonek z Facebooka.

Przy okazji duet muzyków zdradził też nowe informacje na temat całej płyty. Album ukaże się 5 czerwca na płytach CD, kasetach oraz na winylu. „Zaraza” będzie dostępna w różnych limitowanych wersjach w cenie od 29,99 zł do 129,99 zł. Łącznie znajdzie się na niej piętnaście piosenek, w tym Twój ból jest lepszy niż mój i Powiedzcie, że kochacie nas. Płyta jest już dostępna w przedsprzedaży w sklepie internetowym SP Records.

REKLAMA

Spis utworów z płyty „Zaraza”:

 1. Kwarantanna
 2. Noże i pistolety
 3. Nigdzie już nie pójdę dziś
 4. Nie mam na nic czasu, bo oglądam seriale
 5. Gdy Chińczycy mówią gan pai
 6. Kluczem przyciskaj windę
 7. Ona zakażona miłością
 8. Demokracja
 9. Twój ból jest lepszy niż mój
 10. Hania i Hela
 11. Powiedzcie, że kochacie nas
 12. Bilet w jedną stronę złą
 13. Ręce na stole
 14. Bawmy się
 15. Bohater
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA