REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Constantine 2" nabiera rumieńców. Keanu Reeves rozmawiał z Jamesem Gunnem

Kiedy straciliśmy już nadzieję, Warner Bros. ogłosiło, że "Constantine 2" jednak powstanie. Oczywiście, zawirowania w korporacji, zmiany władzy i podejścia do produkowanych treści, napawały fanów niepokojem. Projekt wcale taki pewny nie był. Teraz gwiazdor oryginału - Keanu Reeves potwierdza: rozmawiał z Jamesem Gunnem na temat wyczekiwanego sequela.

06.03.2023
9:05
constantine 2 keanu reeves james gunn
REKLAMA

"Constantine" jest już pełnoletni. Adaptacja komiksu "Hellblazer", w której Keanu Reeves wciela się w rolę tytułowego egzorcysty i postanawia zagrać na nosie samemu szatanowi, zadebiutowała w 2005 roku. Produkcja uznawana jest dzisiaj za kultowy klasyk i mnóstwo fanów na całym świecie wciąż wyczekuje sequela. Warner Bros. jakiś czas temu zapowiadało dwójkę, ale nowe porządki w wytwórni nie napawały widzów optymizmem.

Wątpliwości w sprawie "Constantine'a 2" pojawiły się po tym, jak James Gunn i Peter Safran przejęli kontrolę nad kinowym uniwersum DC. Oni od początku bowiem podkreślają, że mają swoją własną wizję franczyzy. Nie wiadomo więc było, czy projekt na pewno się w jej obrębie mieści. Teraz fani tytułowego egzorcysty mogą odetchnąć z ulgą.

REKLAMA

Czytaj także:

Constanine 2 - Keanu Reeves rozmawiał z Jamesem Gunnem

Keanu Reeves przekazał ostatnio obiecujące wieści na temat wyczekiwanej kontynuacji "Constantine'a". Podczas Reddit AMA zdradził bowiem fanom, że rozmawiał już o tym z Jamesem Gunnem. Wyraził też nadzieję, że widzowie całkiem niedługo będą mogli film zobaczyć. Wzbudziło to spory entuzjazm wszystkich zainteresowanych.

Constantine 2 - Keanu Reeves

O sequelu "Constantine'a" na ten moment niewiele wiadomo. Scenarzystą ma być Akiva Goldsman, który pracował już nad adaptacjami komiksów DC ("Batman Forever", "Batman i Robin", a ostatnio także serial "Titans"). W zeszłym miesiącu w rozmowie z portalem Deadline zapewniał on, że sequel ma być utrzymany w duchu oryginału:

REKLAMA

Bohater to przede wszystkim Keanu i sposób w jaki wraz z Francisem [Lawrence'em - reżyserem "Constantine'a"] widział świat dobra i zła. I wspaniałe autentyczne noir, w którym za tym światem znajduje się inny - koegzystujący z naszym. W trakcie pisania scenariusza wciąż go odkrywam.

Akiva Goldsman nie tylko odpowiada za scenariusz, ale obok J.J. Abramsa i Hannah Minghella jest też producentem. Za kamerą ma po raz kolejny stanąć Francis Lawrence. W roli antagonisty prawdopodobnie ponownie zobaczymy Petera Stormare. Szczegóły fabuły oraz ewentualna data premiery "Constantine'a 2" są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA