REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Keanu Reeves wraca, nie będzie czarnoskórego Constantine'a. Cięcia HBO Max wyszły nam na zdrowie

Cięcia w HBO Max trwają w najlepsze, więc kolejne projekty DC trafiają raz za razem do kosza lub zostają wystawione na sprzedaż. Tym razem negatywny wyrok usłyszały seriale "Constantine" i "Madame X", ale w ich miejsce Warner Bros. Discovery ma coś znacznie lepszego. Po latach spekulacji i błagań fanów Keanu Reeves oficjalnie wraca do roli, w której zadebiutował w 2005 roku. Co już wiemy o projekcie?

17.09.2022
11:25
constantine keanu reeves sequel film warner
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

John Constantine to jeden z najpopularniejszych bohaterów DC, nie dziwi więc, że liczba rozważanych projektów z jego udziałem była duża. Swego czasu rozważano powstanie "Justice League Dark", a potem padła propozycja stworzenia serialu z (podobno) czarnoskórym Constantine'em. W międzyczasie fani bohatera ciągle mieli nadzieję na powrót filmowej wersji z 2005 rok (tej z Keanu Reevesem), a ich nadzieje podsycał wcielający się tam w rolę Szatana Peter Stormare.

REKLAMA

Z czasem z obozu Warner Bros. Discovery zaczęły dochodzi coraz wyraźniejsze głosy, że nowe kierownictwo nie jest zadowolone z postępów serialu tworzonego przez Bad Robot i J.J. Abramsa. Produkcja o Constantinie (podobnie jak inne propozycje od tego filmowca) rzekomo okropnie się wlokła i nie dawała żadnych nadziei na szybki sukces.

Tymczasem twórcy filmu zaczęli coraz częściej dyskutować między sobą o powstaniu sequela. Peter Stormare w ekskluzywnej rozmowie z Rozrywka.Blog przyznał nawet, że scenariusz już istnieje. Jego realizacja miała zaś zależeć tylko od tego, czy Keanu Reeves zechce powrócić do roli. Teraz już znamy jego odpowiedź.

Keanu Reeves ponownie jako Constantine. Kiedy premiera?

Jak informuje portal Variety, Warner Bros. Discovery ostatecznie zdecydowało się postawić wszystkie swoje karty na sequel z Reevesem. Co oznacza, że serialowy projekt jest de facto martwy. Na razie nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się w obsadzie produkcji, ale wielu fanów będzie trzymać kciuki za powroty Tildy Swinton i wspomnianego Petera Stormare'a. Wydaje się to całkiem możliwe, bo za reżyserię "Constantine'a 2" odpowiada Francis Lawrence, czyli twórca "jedynki".

REKLAMA
Constantine - Keanu Reeves film

Co tymczasem czeka dwa zapowiedziane seriale z bohaterami "Justice League Dark"? Na pewno nie trafią one na HBO Max, które zresztą przeżywa obecnie olbrzymie cięcia i pozbyło się niedawno m.in. "Batman: Caped Crusader". Nie oznacza to natomiast, że "Constantine" i "Madame X" są już stuprocentowo martwe. Źródła Variety donoszą, że Warner Bros. Television i Bad Robot spróbują sprzedać produkcje jakiejś innej firmie streamingowej (na razie mają trzy scenariusze umiejscowione we współczesnym Londynie). Jeżeli więc bardzo zależało wam na czarnoskórym Constantinie, to wasze marzenie wciąż może się spełnić. Walkę o "Batman: Caped Crusader" toczą obecnie Netflix, Amazon i Apple, więc taki scenariusz może się powtórzyć.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA