REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zwiastun filmu "Kevin sam w domu": widzowie śmieją się z wagi młodego aktora

Do sieci trafił zwiastun nowej wersji "Kevin sam domu", czyli "Home Sweet Home Alone". Fani miażdżą zapowiedź filmu i wyśmiewają młodego aktora. Dlaczego?

14.10.2021
8:57
kevin sam w domu 6 2021 zwiastun
REKLAMA

"Kevin sam w domu" to niemal świętość. Oglądanie filmu z Macaulayem Culkinem stało się w Polsce tradycją, więc każde jej naruszenie powoduje ogólnonarodowy oburz. Taki los też spotkał zwiastun szóstej (!) już części serii "Home Alone", która zdenerwowała Polaków. Fani wyśmiewają młodego aktora z nowej wersji "Kevin sam w domu" - Archiego Yatesa. Co się stało?

REKLAMA

Pierwsze dwie części z Kevinem z 1990 i 1992 roku to w filmy bezwzględnie kultowe. Macaulay Culkin jako uroczy sadysta broniący domu przed fajtłapowatymi, nieśmiertelnymi złodziejaszkami (Joe Pesci i Daniel Stern) był receptą na sukces. I formułą, która najwyraźniej bez tych aktorów szybko się wyczerpała.

Kiedy w 1997 roku wyszła trzecia część serii "Home Alone" – nie z Kevinem, ale Aleksem (Alex D. Linz) wszystkich spotkało megarozczarowanie i przestali śledzić dalsze losy projektu. Tymczasem twórcy doili markę dalej. W czwartej części (2002 r.) nawet znów dali postać o imieniu Kevin, a piątej (2012 r.) nie pomogła nawet obecność Malcolma McDowella z "Mechanicznej Pomarańczy".

Home Sweet Home Alone, czyli Kevin sam w domu 6. Do sieci trafił pierwszy zwiastun

W tym roku nastąpi kolejne "świętokradztwo". W szóstej części serii małym rozrabiaką Maksem został Archie Yates – aktor, którego pamiętamy z fenomenalnej roli w "JoJo Rabbit". Jeżeli już się zabierać za ten "Home Sweet Home Alone", to tylko dla niego.

Poza tym to powtórka z rozrywki. I jechanie na nostalgii. W trailerze został użyty rozmiękczający serce motyw muzyczny skomponowany przez Johna Williamsa do pierwszej części. Pojawia się też postać, którą skojarzą wszyscy fani. Buzz (Devin Ratray), złośliwy brat Kevina McCalistera, dojrzał i został... policjantem. Pojawiają się też plotki, że cameo może zaliczyć sam Macaulay Culkin.

Ogólny wydźwięk filmu będzie chyba też trochę inny – wydaje się, że Max cieszy się, że ma wolną chatę. Z kolei para złodziei będzie mieszana. Wcieli się w nich Ellie Kemper ("The Office") i Rob Delaney ("Gorący temat").

Nowy Kevin sam w domu - zwiastun:

Kevin sam w domu - reakcje na zwiastun

Internauci miażdżą nowego Kevina. Czepiają się nawet wagi młodego Archiego Yatesa

To wszystko jednak za mało, by przekonać do siebie widzów. Zwiastun ma prawie czterokrotnie mniej pozytywnych reakcji niż negatywnych (12 tys. łapek w górę vs. 41 tys. łapek w dół). Komentarze internautów na Filmwebie też nie są zbyt przychylne. Niektóre to rzecz jasna trolling i fatshaming, ale generalnie nie widziałem w sieci nikogo (również za granicą), kto by się jarał nowym "Kevinem".

Proszem fimlweb, napiszcie do Polsatu, żeby nie wyświetlali nowego Kewina w święta. Ja nie chcę grubego Kewina. Wole starodwawną wersję z chudym Kewinem.

Ech, nie widzę tego. Niektórych klasyków się po prostu nie rusza. Oczywiście, żeby nie było - nie mam nic do tych ludzi, ale… ten brytolski akcent razi mnie na kilometr i ten poważny głos otyłego dzieciaka (dziecięcy głosik Kevina to było coś). Kobieta w duecie złodziei (nie mam nic do kobiet). Chodzi tylko o to, że jak rusza się oryginał, to raczej dobrze jest zostawić chociaż jak najwięcej z oryginalności i jedynie film odświeżyć.

Widać, że to będzie inny film. "No parents, no problem" na plakacie już pokazuje zupełnie inną opowieść - oryginał był w końcu o docenianiu się nawzajem. Jak na zwiastunie jedna z "pułapek" opiera się na śmiercionośnych soplach lodowych spadających prawie na krocze - to też bardziej kojarzy się z trójką i następnymi kontynuacjami, a nie pierwszymi dwiema częściami. No cóż, kolejna część serii, którą zignoruję.

A dlaczego nowy Kevin nie jest czarnoskóry!? A najlepiej jakby to była czarnoskóra dziewczynka, a jeszcze lepiej czarnoskóra niesprecyzowana płciowo osoba. To skandal! Tym powinna zająć się policja od spraw politycznej poprawności!

- komentarze z Filmweba.
 class="wp-image-1813237"
Fot. materiały prasowe
REKLAMA

Światowa premiera Home Sweet Home Alone przypadnie na 12 listopada 2021 roku. Film będzie dostępny niestety (?) tylko na Disney+.

* Zdjęcie główne: kadr z 20th Century Studios / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA