REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sprawdzili, jak bogaci byli rodzice Kevina. Tego, który został sam w domu

Ile zarabiali rodzice Kevina McCallistera? Dziennikarze "The New York Times" we współpracy z ekonomistami z centralnego banku w Chicago postanowili to sprawdzić i okazało się, że McCallisterowie z "Kevina samego w domu" mogli zarabiać więcej niż sądziliśmy.

21.12.2023
9:17
Sprawdzili, jak bogaci byli rodzice Kevina. Tego, który został sam w domu
REKLAMA

Fabuła produkcji "Kevin sam w domu" z 1990 roku i "Kevin sam w Nowym Jorku" z 1992 roku skupia się na 8-letnim Kevinie, który splotem niefortunnych zdarzeń w obu przypadkach ostatecznie nie dociera z rodziną na miejsce, gdzie mają wspólnie spędzić święta. Obserwując poczynania chłopca zarówno w pierwszej, jak i drugiej części kultowej produkcji, nie da się nie zauważyć, że McCallisterowie byli niezwykle zamożni. Wystarczy zwrócić uwagę na piękny, przestronny dom, fakt, że w rodzina mogła pozwolić sobie na wyjazd do Paryża czy to, że Kevin, dysponując kartą kredytową swojego ojca, mógł pomieszkiwać w hotelu Plaza w Nowym Jorku.

REKLAMA

O filmie "Kevin sam w domu" przeczytasz więcej na Spider's Web:

W związku z tym dziennikarze "The New York Times" we współpracy z Maxem Giletem, Cindy Hull i Thomasem Walstrumem, ekonomistami z centralnego banku w Chicago, postanowili sprawdzić, jak zamożna była rodzina McCallisterów.

Ile zarabiali McCallisterowie z filmu "Kevin sam w domu"?

W skład rodziny McCallisterów wchodzili rodzice - Peter i Kate McCallister - a także piątka dzieci: Buzz, Megan, Linnie, Jeff oraz najmłodszy Kevin. Mieszkali oni w ogromnym domu, który istnieje naprawdę i jest ulokowany na przedmieściach Chicago w miasteczku Winnetka. Ekonomiści z chicagowskiego banku postanowili zatem porównać dane dotyczące dochodów gospodarstw domowych w Chicago w latach 90. XX wieku, a także ówczesną wartość nieruchomości, oprocentowania kredytów hipotecznych oraz wysokość podatków i ubezpieczeń.

Gilet, Hull i Walstrum ustalili, że jedynie gospodarstwo domowe o dochodach w wysokości 305 tys. dol. w 1990 roku lub 665 tys. dol. w 2022 roku mogłoby pozwolić sobie na zakup domu (zakładając, że rodzina nie wydawała na mieszkanie więcej niż 30 procent swoich dochodów). Ekonomiści stwierdzili, że dom mogli zakupić jedynie ci szczęśliwcy, którzy znajdowali się w 1 procencie grona osób, osiągających najwyższe dochody w rejonie Chicago. I choć w filmach nie ujawniono, czym zajmowali się rodzice Kevina, to można przypuszczać, że Kate McCallister była projektantką mody, ponieważ w domu znajdowały się manekiny, a Peter McCallister był biznesmenem.

REKLAMA

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmów "Home Alone: Full House (1990) [HD]" oraz "Home Alone: Angels With Filthy Souls (1990) [HD]" na YouTube.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA