REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Córka Niemena wskazała, kto może śpiewać utwory jej ojca. Jest jeden warunek

Czy każdy może śpiewać utwory Czesława Niemena? Na ten temat wypowiedziała się jego córka, Natalia Niemen, która 61. KFPP w Opolu uświetniła minirecitalem. W związku z 85. rocznicą urodzin i 20. rocznicą śmierci wybitnego muzyka, debiutujący na scenie artyści wykonali piosenki z jego repertuaru.

01.06.2024
3:05
natalia niemen czeslaw piosenki kto moze spiewac
REKLAMA

Trwa 61. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Jedną z wykonawczyń, która pojawiła się na scenie pierwszego dnia wydarzenia, była Natalia Niemen, córka Czesława Niemena. Wokalistka zaprezentowała takie utwory jak "Począwszy od Kaina" czy "Dziwny jest ten świat", lecz nie tylko za sprawą jej minirecitalu ożyły wspomnienia o Czesławie Niemenie. Z okazji 85. rocznicy urodzin i 20. rocznicy śmierci artysty piosenki z jego repertuaru wykonali w ramach koncertu "Debiuty - Niemen symfonicznie" młodzi wokaliści i wokalistki.

REKLAMA

Natalia Niemen wskazała, kto może śpiewać utwory Czesława Niemena

Po występach w segmencie "Debiuty", podczas których można było usłyszeć takie utwory jak "Sen o Warszawie", "Płonąca stodoła", "Kwiaty ojczyste" czy "Baw się w ciuciubabkę", Natalia Niemen wspominała swojego ojca:

Był geniuszem, ale nie tylko wokalnym. Proszę pamiętać, że Czesław Niemen był po pierwsze kompozytorem i poetą, a przy okazji genialnym wokalistą, multiinstrumentalistą, i o tym też chcę mówić. Że właśnie to nie był tylko wokalista

- stwierdziła.

Zapytana wcześniej przez prowadzących o to, kto właściwie może śpiewać utwory wybitnego muzyka, Natalia Niemen odpowiedziała:

Każdy może. Tylko ważne, żeby rozumieć tekst. Tu chodzi o pewne doświadczenie życiowe, które pozwala nam zinterpretować jakże mądre teksty, które są przedstawiane w utworach taty. Autentyzm, naturalność, przekaz. Ja myślę, że to najgłębiej dotyka odbiorcę

- podsumowała.
REKLAMA

O KFPP w Opolu przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA