REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Kierunek: Noc” oficjalnie dostanie 2. sezon. Netflix dostrzegł wielki potencjał w adaptacji książki Jacka Dukaja

Serwis Netflix w ostatnich miesiącach często donosi o tworzonych w naszym kraju filmach i serialach. A przecież polscy twórcy ostatnio bywają też zapraszani przez firmę do pracy przy produkcjach zagranicznych takich jak „Wiedźmin” i „Kierunek: Noc”. Ostatnia z wymienionych produkcji otrzyma 2. sezon, co potwierdzono w specjalnej zapowiedzi wideo.

30.06.2020
13:37
kierunek noc 2 sezon
REKLAMA
REKLAMA

Podjęta przez platformę streamingową decyzja o przedłużeniu belgijskiego serialu oryginalnego o kolejny sezon tylko do pewnego stopnia jest zaskoczeniem. Jeszcze przed premierą produkcji część mediów spekulowała, że „Kierunek: Noc” opowie zamkniętą historię, a ewentualne kontynuacje będą działać raczej na zasadzie kolejnych części antologii. Wydaje się jednak, że ostatecznie będzie inaczej i doczekamy się bezpośredniego sequela.

Jednocześnie trudno to uznawać za szokującą decyzję, bo „Kierunek: Noc” cieszył się dużym powodzeniem tak w Polsce, jak i na świecie. W ciągu swojego debiutanckiego tygodnia produkcja zdołała nawet zająć 1. miejsce w zestawieniu TOP 10 Netflix Polska. Została także dosyć ciepło oceniona przez recenzentów (opinię naszej recenzentki znajdziecie TUTAJ). Firmie nie brakowało więc powodów, żeby wyłożyć pieniądze na następną odsłonę serii.

Od dzisiaj już oficjalnie wiemy, że „Kierunek: Noc” ją otrzyma. Dobrą nowinę fanom przekazali aktorzy należący do międzynarodowej obsady belgijskiego serialu.

Deklaracja o powstaniu następnego sezonu padła z ust nikogo innego jak Borysa Szyca. Popularny polski gwiazdor zagrał w „Kierunek: Noc” podpułkownika Łoma, a oprócz niego w produkcji pojawił się także Ksawery Szlenkier (wywiad z aktorem znajdziecie na portalu Rozrywka.Blog). Obaj mężczyźni pojawili się w nagraniu, więc można mieć nadzieję, że powrócą w nowych odcinkach.

REKLAMA

Oprócz nich w wideo wystąpili także Alba Gaia Bellugi, Mehmet Kurtulus, Pauline Etienne, Nabil Mallat, Regina Bikkinina, Jan Bijvoet, Stefano Casetti, Nicolas Alechine, Babetida Sadjo i Laurent Capelutto wcielający się w kapitana samolotu uciekającego przed zabójczymi promieniami słońca. Jak potoczą się dalsze losy granych przez nich postaci? Przekonamy się w bliżej niezdefiniowanej przyszłości.

2. sezon serialu „Kierunek: Noc” nie ma jeszcze dokładnej daty premiery na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA