REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

DiCaprio i Scorsese znowu razem. Duet zrobi film o jednej z najstraszniejszych zbrodni w historii USA

Killers of the Flower Moon to kolejny projekt, w który angażują się Leonardo DiCaprio i Martin Scorsese, duet odpowiedzialny do tej pory za takie hity kina jak Wilk z Wall Street, Aviator czy Wyspa tajemnic. Film będzie adaptacją książkowego bestsellera pióra Davida Granna, opowiadającego o jednej z najstraszniejszych zbrodni Ameryki Północnej.

25.10.2018
17:34
Killers of the Flower Moon
REKLAMA
REKLAMA

Prawa do sfilmowania książki zostały nabyte przez Imperative Entertainment w 2016 roku. Duet reżysersko-aktorski bardzo szybko wyraził zainteresowanie dotyczące angażu w tę produkcję. Jak podaje Variety, dziś można oficjalnie potwierdzić, że Killers of the Flower Moon powstanie.

Za reżyserię filmu ma odpowiadać Martin Scorsese, w jednej z głównych ról zobaczymy Leonarda DiCaprio. Scenariusz do filmu został przygotowany przez Erica Rotha, odpowiedzialnego między innymi za tegorocznego faworyta do Oscara, Narodziny gwiazdy.

Jak powiedział sam Martin Scorsese:

Kiedy czytałem książkę Davida Granna, od razu zacząłem wyobrażać sobie wszystko – ludzi, plany, akcje – i wiedziałem, że muszę zrobić ten film. Jestem bardzo podekscytowany możliwością pracy z Erikiem Rothem i ponowną współpracą z Leo DiCaprio przy przeniesieniu tej prawdziwie niepokojącej, amerykańskiej opowieści na ekrany.

Historia, którą opowie film, jest osadzona w latach 20. XX wieku w Oklahomie i dzieje się wokół plemienia Indian Osage. Po odkryciu złóż ropy pod ich ziemiami okazuje się, że plemię należy do jednych z najbogatszych ludzi na świecie. Krótko po rozpowszechnieniu informacji zaczyna dochodzić do morderstw na członkach plemienia. W tym samym czasie powstaje Federalne Biuro Śledcze, którego zadaniem będzie przeprowadzenie śledztwa dotyczącego tajemniczych morderstw. FBI w toku sprawy odkrywa przerażające szczegóły jednej z najstraszniejszych zbrodni w historii USA.

REKLAMA

Obecnie trwają prace nad wyszukaniem plenerów do filmu. Same zdjęcia mają ruszyć w lecie 2019 roku. Zanim wszyscy zaangażowani wejdą na plan, DiCaprio musi dokończyć zdjęcia do najnowszego filmu Quentina Tarantino Once Upon a Time in Hollywood, opowiadającego o jednym z najgłośniejszych morderców w Stanach Zjednocznych, Charlesie Mansonie. Scorsese natomiast kończy film The Irishman, swój projekt dla Netfliksa.

Killers of the Flower Moon będzie już szóstym wspólnym projektem DiCaprio i Scorsese.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA