REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Wikingowie: Walhalla" podbiją Netfliksa. A na co wybrać się w weekend do kina?

"Wikingowie: Walhalla" to bez dwóch zdań największy serialowy hit Netfliksa z tego tygodnia. Dziś i jutro natrafimy też na sporo kinowych nowości. Warto zwrócić uwagę na takie filmy jak "Belfast", "Mój syn" i "Mój dług". Nowe głośne produkcje z Polski znajdziemy z kolei od wczoraj również na mniejszych platformach takich jak Player i Polsat Box Go.

26.02.2022
8:33
kinowe owości dziś jutro netflix wikingowie walhalla
REKLAMA

Filmowy marzec zapowiada się naprawdę pysznie tak w kinach, jak i na VOD. Zanim jednak powitamy takie produkcje jak "Batman" czy "Drive My Car", pozostał nam jeszcze ostatni weekend lutego. Na liście filmowych premier tym razem brakuje wielkich hollywoodzkich hitów, ale dwa tytuły z pewnością zdołają przyciągnąć uwagę widzów. Chodzi o czarno-biały "Belfast" i powiązany z niezwykle głośną prawdziwą historią "Mój dług". Jakie jeszcze kinowe nowości obejrzymy dziś i jutro?

REKLAMA

Kinowe nowości oraz filmy i seriale na VOD - co oglądać dziś i jutro?

Oferta serwisów streamingowych w tych dniach skupiła się głównie na polskich produkcjach z ostatnich kilku lat. Z tego trendu wyrwał się właściwie tylko Netflix, który postawił na serial będący następcą kultowych "Wikingów" stacji History. Spin-off "Wikingowie: Walhalla" jest dostępny na platformie od wczoraj. Piątek obrodził w wiele produkcji, więc dzisiaj jest w czym wybierać.

Belfast

"Belfast" to najnowszy film reżysera Kennetha Branagha. Akcja tego dramatu historycznego rozgrywa się pod koniec lat 60. i opowiada o dorastaniu chłopca z robotniczej rodziny. Czarno-biały film doczekał się fenomenalnych recenzji, a niedawno otrzymał też siedem nominacji do Oscarów. W obsadzie produkcji znajdziemy takie nazwiska jak Jamie Dornan, Caltriona Balfe, Ciaran Hinds, Colin Morgan i Lara McDonnell.

Mój dług

"Dług" Krzysztofa Krauzego to jeden z najlepszych filmów w historii polskiej kinematografii. Oparta na faktach historia chwyciła cały naród za serca za sprawą wstrząsającej fabuły poświęconej grupie desperatów dręczonych przez gangstera, któremu wiszą pieniądze. Po ponad 20 latach filmowcy postanowili wrócić do tej opowieści i dopowiedzieć ciąg dalszy poświęcony prawdziwej postaci Sławomira Sikory. Czy udało się powtórzyć sukces Krauzego? Główne role w filmie zagrali Bartosz Sak, Piotr Stramowski, Olga Bołądź i Marcin Januszkiewicz.

Wikingowie: Walhalla

"Wikingowie: Walhalla" to spin-off jednego z najpopularniejszych seriali ostatnich lat i według wszelkiego prawdopodobieństwa kolejny z wielkich hitów Netfliksa. Akcja produkcji rozgrywa się na początki XI wieku i kręci się wokół wojen między wikingami i Anglią. Zwiastuny sequela sugerują, że będziemy mieć do czynienia z wizualnie imponującym i pełnym suspensu serialem. Fani "Wikingów" od dawna zacierają więc dłonie nie myśl o tym tytule.

"Powrót do tamtych dni" jest jednym z najwyżej ocenianych przez widzów polskich filmów z 2021 roku. Dramat obyczajowy w reżyserii Konrada Aksinowicza opowiada o rodzinie Malinowskich, do której po latach emigracji w USA powraca ojciec. Nie jest to jednak szczęśliwe spotkanie po długim niewidzeniu, bo mężczyzna w międzyczasie wpadł w alkoholizm. Jego syn do tej pory radzący sobie tylko z problemami wieku dorastania teraz stanie przed zupełnie innego rodzaju wyzwaniem. W obsadzie filmu dostępnego od wczoraj na Polsat Box Go pojawili się Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Katarzyna Warnke, Sebastian Stankiewicz, Teodor Koziar i Bogdan Koca.

Patryk Vega od lat cieszy się większą popularnością niż jakikolwiek inny polski reżyser. Nie wszystkie z jego filmów przypadły jednak do gustu szerszej publiczności. Sporo kontrowersji wywołał film "Polityka", który tuż przed wyborami parlamentarnymi obiecywał ujawnienie potężnych skandali i zmianę sceny politycznej na zawsze. Nic podobnego nie miało miejsca, bo sam film poszedł w rzeczywistości w zupełnie inną stronę. Główne role w "Polityce" zagrali Andrzej Grabowski, Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Zbigniew Zamachowski i Daniel Olbrychski. Film jest już dostępny na Playerze.

Ostatnia rodzina

Zbigniew i Tomasz Beksińscy to w wielu kręgach postaci uznawane za absolutni wyjątkowe. Dlatego właśnie film poświęcony tej dwójce i Zofii Beksińskiej musiał wywołać poruszenie w narodzie. Tak właśnie stało się w 2016 roku, gdy do kin weszła "Ostatnia rodzina" w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Produkcja kręci się wokół trudniej relacji między genialnym malarzem, ekscentrycznym synem i próbującą pogodzić zwaśnione strony matką. Rodzinę Beksińskich w filmie zagrali Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik i genialna w tej roli Aleksandra Konieczna.

Co obejrzymy w telewizji?

  • W sobotę polecamy: Sobota zapowiada się jako świetny dzień dla telewizyjnych widzów. O godzinie 20:00 Polsat pokaże jeden z najnowszych filmów Pixara pt. "Naprzód". W tym samym czasie na TVN Siedem odpędzie się seans "Robin Hooda". Następne godziny przyniosą pokazy "Grawitacji" na TVN-ie (od 22:25) i "Gry Endera" na TVP 1 (od 23:40). Canal+ tego samego dnia odpowie z kolei telewizyjna premierą zeszłorocznego hitu "Bodyguard i żona zawodowca". Początek o 21:00.
  • W niedzielę polecamy: Fani animacji Disneya powinni włączyć w niedzielę Polsat, gdzie o 15:20 rozpocznie się seans "Zwierzogrodu". Wieczór będzie z kolei należeć do TVN-u, który najpierw pokaże "Sherlocka Holmesa" z 2009 roku, a potem remake "Godzilli". Drugiego dnia weekendu hitem HBO będzie za to thriller "Ci, którzy życzą mi śmierci" z Angeliną Jolie (od 20:10).
REKLAMA

Filmy nowości - repertuar kin na dziś i jutro:

W bieżący weekend polskie kina zasiliło sześć nowych filmów. Są to "Belfast", "W pętli ryzyka i fantazji", "Mój syn", "Mój dług", "Potworna rodzinka 2" oraz "Z miłości do mody". Dodatkowo w część kin kameralnych odnajdziemy też wznowiony po latach francusko-hongkoński romans "Spragnieni miłości" z 2000 roku. W sobotę i niedzielę nie zabraknie też hitów na platformach VOD i w telewizji. Nic tylko oglądać.

* Autorem zdjęcia głównego jest Bernard Walsh/Netflix © 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA