REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale
  4. VOD

VOD.pl dodał 100 polskich filmów do obejrzenia za darmo. Gdzie jeszcze oglądać klasykę rodzimego kina?

Jeśli kiedyś zastanawialiście się, gdzie oglądać polskie filmy i seriale, to już nie musicie. Serwis VOD.pl dodał 100 klasycznych dla polskiego kina tytułów. Sprawdzamy, gdzie jeszcze można obejrzeć polskie filmy.

16.09.2019
16:47
gdzie obejrzec polskie filmy za darmo
REKLAMA
1877 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Często pojawiają się głosy, że chociaż platformy streamingowe co rusz zasypują nas nowościami, to w ich bibliotekach brakuje filmów starszych, klasyki kina. To samo dotyczy przecież polskich, dawnych produkcji, których na Netfliksie czy w HBO GO jest jak na lekarstwo. Często bywa tak, że łatwiej trafić na kiepskie filmidło z ostatnich lat niż hit, powiedzmy, z lat 80..

VOD.pl udostępnił 100 polskich filmów zupełnie za darmo.

Taką informację podało HDTV. Wspomniane produkcje można zobaczyć w sekcji „Klasyka polskiego kina”. Filmy można obejrzeć bez dodatkowych opłat i bez zakładania konta – co jest świetną wiadomością. Aby móc zasiąść do oglądania trzeba jednak przebrnąć przez reklamy, co nie jest może wielkim problemem. Niestety, reklamy pojawiają się również w trakcie seansu i trwają kilka minut.

Wśród dostępnych produkcji są prawdziwe perełki od Studia Filmowego Kadr. Są tu „Podróż za jeden uśmiech”, „Vabank”, „Matka Joanna od Aniołów”, „Kanał”, „Krzyk”, a także absolutnie fenomenalny „ Do widzenia, do jutra...” - debiut Janusza Morgensterna ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej.

Gdzie jeszcze obejrzeć polskie filmy za darmo?

Dla tych, którzy chcą wrócić lub nadrobić filmową klasykę, jest jeszcze kilka miejsc, do których warto zajrzeć. Jest kanał w serwisie Youtube Studia Filmowego TOR. Możecie tam znaleźć między innymi obraz „Zazdrość i medycyna” – na podstawie powieści Michała Choromańskiego. Dla fanów Krzysztofa Kieślowskiego jest „Amator” z Jerzym Stuhrem, a także „Krótki film o zabijaniu”, „Krótki film o miłości” i „Iluminacja” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego z muzyką Wojciecha Kilara.

Sporo treści można znaleźć w na stronach TVP w projekcie Rekonstrukcja Cyfrowa. Tu zobaczycie między innymi seriale „Tulipan” czy „Ekstradycja”. Z kolei w serwisie Ninateka.pl możecie obok filmów znaleźć także słuchowiska i spektakle teatralne.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA