REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. Seriale /
  5. YouTube

Filmy i seriale do oglądania za darmo. Oto legalne serwisy VoD i kanały YouTube, za które nie musisz płacić

Mimo rosnącej popularności Netfliksa w Polsce, wciąż sporym zainteresowaniem cieszą się serwisy z filmami i serialami, za które nie trzeba płacić. W internecie znajdziemy całkiem sporo miejsc, oferujących legalne i darmowe seanse. 

17.01.2018
21:03
Netflix czy ShowMax
REKLAMA
REKLAMA

Podczas, gdy za dostęp do Netfliksa i Showmaksa musimy uiścić comiesięczne opłaty, w internecie prężnie działają serwisy streamingowe i kanały YouTube, w których każdy znajdzie coś dla siebie. I to bezpłatnie.

Filmy i seriale za darmo - gdzie szukać?

Player.pl, czyli popularna propozycja od TVN

Belle Epoque, czyli dużo hałasu o nic. class="wp-image-80011"

Serwis VoD cieszący się sporą popularnością w kraju. W podstawowej wersji player dostępny jest za darmo, jednak jego oferta jest obecnie mocno ograniczona. Twórcą serwisu jest stacja TVN, która umieszcza na nim przede wszystkim własne produkcje. Od pewnego czasu autorzy serwisu skupiają się jednak na rozwoju jego płatnej wersji - Player+, który ma zakusy na bycie polskim Netfliksem. Niestety podstawowy wariant wiele na tym traci, większość materiałów zostało przeniesionych do grupy płatnych produkcji.

W player.pl znajdziemy przede wszystkim seriale i programy stworzone przez TVN. Dzięki temu mamy możliwość śledzenia odcinków danych produkcji tuż po ich premierze w telewizji, a czasem także odcinki przedpremierowe. W ofercie widnieją popularne tasiemce nadawane przez stację: Na wspólnej, Druga szansa, Diagnoza, Belle Epoque czy 39 i pół. W serwisie zobaczymy również zagraniczne produkcje, które miały swego czasu emisję w telewizji, jednak w głównej mierze możliwość ich oglądania jest ograniczona czasowo.

Z filmów bezpłatnie umieszczonych w player.pl możemy znaleźć niestety zaledwie kilka propozycji. Są to m. in. Dwie części Listów do M., Bez wstydu, czy animację Kung Fu Panda. Jednak większość pozycji została przeniesiona do płatnego serwisu player+, który można wypróbować przez 14 dni za darmo.

Ipla.tv wywodząca się od Cyfrowego Polsatu

 class="wp-image-53441"

Jeden z popularniejszych serwisów z video na żądanie w Polsce. Pieczę nad nim sprawuje Cyfrowy Polsat, który podobnie, jak w przypadku TVN-u umieszcza w nim przede wszystkim własne produkcje, które możemy na co dzień oglądać w telewizji. Korzystanie z serwisu nie wymaga opłacenia abonamentu.

Ipla oferuje szeroką gamę polskich seriali, które swoją regularną emisję mają na kanale Polsat. Wśród nich znajdziemy najpopularniejsze produkcje stacji takie jak: Pierwsza miłość i Przyjaciółki. W serwisie nie zabraknie również dawnych, kultowych już pozycji, które pokochały miliony Polaków. Wśród wielu propozycji znajdziemy zatem Miodowe lata, Świat według kiepskich czy Daleko od noszy.

Serwis może pochwalić się także dosyć sporą różnorodnością filmów dostępnych bez dodatkowych opłat. Są to nie tylko pozycje z rodzimego gruntu, ale również starsze filmy zagraniczne. Za nowsze produkcje musimy już niestety zapłacić. W ofercie znajdziemy filmy: Służby specjalne, Baby są jakieś inne czy Pocałuj mnie. Fani ostrzejszego żartu będą mogli przyjrzeć się serialom animowanym dla dorosłych, będą to przede wszystkim: Włatcy Much, Kapitan Bomba oraz Piesek Leszek. Ipla.tv stawia w głównej mierze na telenowele, paradokumenty i wielorakie filmy fabularne. Wśród nich nie zabraknie także pozycji dla najmłodszych.

Darmowe produkcje znajdziemy po kliknięciu zakładki "za darmo".

Onet proponuje nam VoD.pl

 class="wp-image-24349"

Serwis streamingowy przynależący do grupy Onet. VoD.pl posiada całkiem sporą bazę bezpłatnych filmów, nie tylko polskich, ale również zagranicznych. Tutaj ponownie wybór darmowych produkcji ułatwia nam odpowiednia sekcja, dzięki czemu są one rozgraniczone od ekranizacji płatnych.

W serwisie królują przede wszystkim filmy fabularne o zróżnicowanej tematyce. Nie zabraknie tu dramatów, komedii czy filmów sensacyjnych. W ofercie znajdziemy m. in. takie tytuły jak: Niewinne, Wałęsa. Człowiek z nadziei, Wszyscy jesteśmy Chrystusami, Nieruchomy poruszyciel czy Nocny pociąg z mięsem. Serwis oferuje odbiorcom niewiele filmów dokumentalnych, nie może także poszczycić się rozległą gamą bajek dla dzieci.

VoD.pl daje możliwość wglądu w popularne seriale, jednak w głównej mierze są to pozycje ukazujące się w serwisach ipla.tv i player.pl. Będą to zatem popularne telenowele polskie, których odcinki przegapiliśmy w telewizji.

Vod.tvp.pl to serwis z ramienia Telewizji Polskiej

serial uwięzione class="wp-image-123253"

Kolejny serwis z wideo na żądanie, tym razem wyrastający spod skrzydeł TVP. Twór telewizji publicznej całkiem prężnie się rozwija, oferując bogatą ofertę filmową. W sekcji produkcji bezpłatnych znajdziemy całą gamę filmów, także tych, które swoje premiery miały stosunkowo niedawno.

TVP stawia na jakość proponowanych dzieł, udostępniając filmy nagradzane i poruszające trudne tematy. Z polskich pozycji możemy wybrać m. in.: Zjednoczone Stany Miłości, Pod Mocnym Aniołem, Samotność w sieci czy Chce się żyć. Serwis nie odstaje także w przypadku pozycji zagranicznych oferując Igrzyska śmierci, czy starsze: Buntownik z wyboru oraz Zatańcz ze mną.

Vod.tvp.pl udostępnia również rozszerzoną bazę darmowych filmów dokumentalnych. Wśród nich nie zabraknie dzieł historycznych, politycznych czy tych mówiących o ludziach sztuki i społeczeństwie. Możemy zatem przybliżyć sobie produkcje typu: Byłem w Gestapo, Ambasador pokoju oraz Przeżyć: metoda Houellebecqa. Serwis dba także o najmłodszych widzów oferując bajki emitowane na antenie TVP ABC.

Jeśli chodzi o bibliotekę serialową, to podobnie jak w przypadku pozostałych serwisów, TVP stawia na własne telenowele. Dla tych, którzy przegapili odcinki swoich ulubionych serii, serwis udostępnia wszystkie odcinki M jak Miłość, Na dobre i na złe, O mnie się nie martw czy rodzinka.pl. W ofercie pojawiają się także starsze, archiwalne seriale, które dawno zakończyły swoją emisję. Wśród nich znajdziemy: Złotopolskich i Plebanię, ale również Wojnę domową i 07 zgłoś się. Od niedawna w serwisie możemy też oglądać hiszpański serial Uwięzione, który aktualnie emitowany jest na antenie TVP.

Młodzieżowy serwis EskaGo

the night manager class="wp-image-126148"

Serwis VoD, tym razem powstały przy współpracy z radiem internetowym Eska. Serwis jest skierowany przede wszystkim do młodzieży lubującej się w gwiazdach muzyki pop. Młodzieńczość przejawia się tutaj za sprawą specyficznego, luźnego języka widocznego w poszczególnych nazwach kategorii.

W ofercie serwisu znajdziemy przede wszystkim całą masę filmów dokumentalnych poświęconych popularnym artystom. Choć dominują tu produkcje dotyczące rozwoju kariery chłopaków z One Direction, Justina Biebiera czy Beyonce, możemy natrafić także na filmy obrazujące losy Michaela Jacksona czy zespołu Green Day. W serwisie nie zabraknie także pozycji poświęconych sportowcom oraz rodzinie królewskiej. W sekcji filmów fabularnych znajdziemy przede wszystkim kino akcji i sensacyjne, komedie i thrillery. Wśród serialu znajdziemy np. tytuł The Night Manager.

Nieco mniej znany serwis VoD – superfilm.pl

The Foreigner - trailer class="wp-image-88230"

Superfilm.pl (dawniej polVOD.pl) to serwis umożliwiający oglądanie filmów zapomnianych bądź tych, które raczej nie cieszą się wielką popularnością. Znajdziemy tu sporo pozycji klasy B. Niestety wielokrotnie jakość proponowanych filmów pozostawia wiele do życzenia. Wśród ekranizacji znajdziemy m. in. Ostatnią misję, Pod prąd i całą masę filmów z Jackie Chanem. Większość bezpłatnych filmów posiada polskiego lektora. Superfilm.pl skupia się również na promowaniu kina niezależnego i propagowaniu dzieł mniej znanych reżyserów. Znajdziemy w nim także sporo filmów dokumentalnych. Serwis nie posiada blokady dla widzów spoza Polski. Więcej produkcji można obejrzeć wykupując wersję premium bądź korzystając z niej za darmo przez 30 dni. Filmy udostępniane przez superfilm możemy obejrzeć także na ich kanale YouTube.

Niszowy serwis dla fanów dokumentów – dokumentcyfrowo.pl

 class="wp-image-69538"

To zbiór niszowych filmów dokumentalnych będących gratką dla kinomanów i pasjonatów. W ofercie serwisu znajdziemy krótkie formy wybitnych twórców kina. Wśród propozycji widnieją m. in. dzieła Kieślowskiego czy Marcela Łozińskiego.

Kanał YouTube stworzony przez Studio Filmowe TOR

filmy kieślowskiego class="wp-image-125023"

Jeden z największych polskich producentów filmowych wyszedł naprzeciw swoim odbiorcom, tworząc darmowy kanał w serwisie YouTube. TOR udostępnia w nim całą gamę kultowych filmów, które dawno zeszły już z kinowych ekranów. Wśród najważniejszych pozycji znajdziemy m. in.: Rejs, Boisko bezdomnych, Ucieczkę z Kina Wolność czy Krótki film o miłości. Każda z projekcji jest udostępniana legalnie w internecie. Studio Filmowe TOR daje możliwość obejrzenia wybitnych dzieł w całości, nie tracąc przy tym na ich jakości. Filmy fabularne zostały podzielone na kilka kategorii. W ofercie widoczne są zatem produkcje wielu polskich reżyserów pokroju Kieślowskiego, filmy okrzyknięte mianem kultowych czy te po rekonstrukcji cyfrowej.

Sala Kinowa także umieszcza darmowe filmy na YouTubie

 class="wp-image-54430"

Kanał warszawskiego kina Praha oferujący filmy z wielu zakątków świata. Są to przede wszystkim produkcje polskie, ale także kino skandynawskie, czeskie, włoskie, hiszpańskie i francuskie. Wszystkie pozycje są dostępne w polskiej wersji językowej. Sala Kinowa udostępnia produkcje ambitne, zdobywające liczne nagrody filmowe.

nowe seriale 2017 class="wp-image-118123"

Na kanale YouTube popularnego dystrybutora znajdziemy mnóstwo różnorodnych pozycji do obejrzenia legalnie i zupełnie bezpłatnie. W ofercie nie zabraknie największych kinowych hitów, ale także filmów festiwalowych czy największych produkcji polskich. Kino Świat oferuje nie tylko rodzime produkcje, ale również filmy zagraniczne dla dorosłych i młodzieży. Wśród nich odnajdziemy m. in.: Baby są jakieś inne, Bez wstydu, Hel czy Kwiat pustyni. Kanał udostępnia też zagraniczne seriale kryminalnych.

Na YouTubie znajdziemy także animacje dla najmłodszych:

REKLAMA

Warto również dodać, że od czasu do czasu HBO GO udostępnia pojedyncze odcinki swoich seriali (najczęściej nowości) zupełnie za darmo. Jest to nierzadko związane z odkodowaniem dostępu do kanału HBO, kiedy stacja promuje u siebie jakiś nowy tytuł czy nowy sezon popularnej serii, cieszącej się zainteresowaniem widzów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA