REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale /
 4. Dzieje się

Najbardziej wpływowe kobiety kina i telewizji. Forbes ogłosił listę najlepiej zarabiających aktorek

W zeszłym tygodniu Forbes ogłosił listę najlepiej zarabiających aktorów. Teraz przyszedł czas na listę aktorek, które dostały największe gaże w ciągu ostatnich miesięcy.

27.08.2019
19:11
Avengers: Koniec gry - kadr z filmu
REKLAMA
REKLAMA

Magazyn Forbes co roku publikuje listę najlepiej zarabiających przedstawicieli zawodu aktorskiego. Lista obejmuje dokonania w okresie 1 czerwca 2018 roku – 1 czerwca 2019 roku. Składają się na nią gaże aktorskie, producenckie i inne związane z showbiznesem, a także wpływy z kampanii reklamowych czy wsparcie marek.

Listę najlepiej zarabiających aktorek 2019, drugi rok z rzędu, otwiera Scarlett Johansson z 56 mln dol. zysku w ostatnim okresie.

Pieniądze te pochodzą w większości z ról w Marvel Cinematic Universe. Udział Johansson w najlepiej zarabiającym filmie wszech-czasówAvengers: Koniec gry” dał aktorce ponad 35 mln dol. Na pozostałą część tej sumy składa się jej gaża za udział w przyszłorocznym filmie solowym o „Czarnej Wdowie” oraz pieniądze z kampanii reklamowych ze znanymi markami.

Scarlett Johansson w filmie Avengers: Koniec gry class="wp-image-317817"

Drugie miejsce należy do Sofii Vergary z 44 mln dol. zysku w ostatnim roku. Wysoka pozycja aktorki wynika z jej gaży za serial komediowy „Współczesna rodzina”. Czyni z niej to najlepiej zarabiającą aktorkę telewizyjną ostatnich miesięcy. Warto zaznaczyć, że Vergara piastowała pierwsze miejsce rankingu w 2012 roku, u szczytu popularności serialu stacji ABC.

Trzecia pozycja należy do Reese Witherspoon z 35 mln dol. Związana jest ona głównie z jej udziałem w projekcie HBO „Wielkie kłamstewka”. Witherspoon w ostatnim czasie zajęta była też pracą na planie (także w roli producenta) serialu „The Morning Show”, tworzonego specjalnie dla nowej platformy streamingowej Apple TV+.

Tuż za nią znajduje się jej koleżanka z planu „Wielkich Kłamstewek”, Nicole Kidman, z 34 mln dol. zysku.

Detroyer - kadr z filmu class="wp-image-317835"

Kidman w ostatnim roku wystąpiła w trzech filmach, w tym w „Aquamanie”, który był hitem grudniowego box-office’u, zarabiając na świecie ponad miliard dolarów. Aktorka wystąpiła także w dramacie „Destroyer”, za który otrzymała nominację do Złotego Globu.

Pozycja piąta należy do Jennifer Aniston, z 28 mln dol. Podobną pozycję w męskim rankingu posiadał Adam Sandler, jej kolega z planu filmu Netfliksa „Zabójczy rejs”, który umożliwił obojgu tak wysoką pozycję na liście. Warto jednak podkreślić, że mimo podobnego miejsca oboje aktorów dzieli przepaść finansowa.

Na przykładzie różnicy ich zarobków w ostatnim okresie - 28 mln dol. Aniston do 57 mln dol. Sandlera widać różnice w wysokości zarobków  w Hollywood ze względu na płeć.

Zabójczy rejs - kadr z filmu class="wp-image-317820"

Na szóstym miejscu znalazła się Kaley Cuoco, która zarobiła w ostatnich miesiącach 25 mln dol. Większość tej sumy pochodzi z jej udziału w finałowym sezonie serialu „Teoria Wielkiego Podrywu”, który zakończył się w tym roku po dwunastu sezonach.

Pozycja siódma należy do Elisabeth Moss, z 24 mln dol. Składa się na nią nie tylko gaża z nowego sezonu serialu „Opowieść podręcznej”, ale także z udziału w niezwykle dobrze przyjętym horrorze Jordana Peele’a „To my” czy małej roli w głośnym filmie Casey’go Afflecka „Light of My Life”.

Tuż za nią znalazła się Margot Robbie z 23,5 mln dol. zysku w ostatnich dwunastu miesiącach. Robbie wystąpiła w tym roku w dramacie historycznym „Maria, królowa Szkotów” czy średnio przyjętym thrillerze „Terminal”. Na wysokość tych zarobków wpływ miał też udział w filmie Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Prawdziwy „efekt Tarantino” zobaczymy jednak dopiero w przyszłym roku, gdyż premiera filmu przypadła na sierpień, czyli miesiąc po ramach czasowych tego zestawienia.

Pewnego razu... w Hollywood - kadr z filmu class="wp-image-317823"

Przedostatnia pozycja, z 23 mln dol. zysku, należy do Charlize Theron. Theron ma w tym roku za sobą udaną komedię „Niedobrani”, która mimo wysokich ocen krytyków, nie okazała się wielkim sukcesem box-office’u.

Listę zamyka Ellen Pompeo z 22 mln dol. przychodu. Pieniądze te pochodzą głównie z intratnego kontraktu ze stacją ABC i serialu „Chirurdzy”, w którym Pompeo występuje od lat.

REKLAMA

Pełna lista najlepiej zarabiających aktorek według Forbesa:

 1. Scarlett Johansson - 56 mln dol.
 2. Sofia Vergara - 44,1 mln dol.
 3. Reese Witherspoon - 35 mln dol.
 4. Nicole Kidman - 34 mln dol.
 5. Jennifer Aniston - 28 mln dol.
 6. Kaley Cuoco - 25 mln dol.
 7. Elisabeth Moss - 24 mln dol.
 8. Margot Robbie - 23,5 mln dol.
 9. Charlize Theron - 23 mln dol.
 10. Ellen Pompeo - 22 mln dol.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA