REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nadciągają "Krakowskie potwory" - zobacz zwiastun pierwszego serialu Netfliksa na podstawie słowiańskiej mitologii

"Krakowskie potwory" to nowy polski serial Netfliksa, w którym zobaczymy znane z mitologii słowiańskiej stwory pojawiające się we współczesnym Krakowie. Dziś do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun produkcji - i wygląda to co najmniej intrygująco. Sprawdźmy!

18.02.2022
10:45
krakowskie potwory netflix zwiastun serial polska mitologia slowiańska
REKLAMA

"Krakowskie potwory" nadciągają na Netflix Polska. Ten serial w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas (na podstawie scenariusza Magdaleny Lankosz, Anny Sieńskiej i Gai Grzegorzewskiej) skupi się na studentce medycyny o imieniu Alex (Barbara Liberek). Dziewczyna mierzy się z traumatyczną przeszłością i poszukuje pewnego profesora (Andrzej Chyra), który wraz z grupą uczniów - pod przykrywką naukowych badań - zajmuje się czymś… zupełnie innym. Alex będzie musiała skonfrontować się nie tylko z własnymi demonami, ale również ze światem wierzeń słowiańskich, pradawnych demonów i bestii oraz żądnych krwi bóstw.

REKLAMA

Dziś w sieci pojawił się pierwszy zwiastun tego nowego polskiego serialu Netfliksa - zupełnie innego, niż poprzednie.

Krakowskie potwory - zwiastun serialu Netflix Polska

REKLAMA
Krakowskie potwory - zwiastun

"Krakowskie potwory" będą liczyć osiem odcinków. Całość została oparta na intrygującym koncepcie, na który wpadła Adamik - wyobraziła sobie nasz współczesny świat, Kraków, rok 2021. I oto skądś wypełzają dawne słowiańskie stwory. Twórczyni szukała inspiracji w "Niesamowitej Słowiańszczyźnie" Marii Janion, a potem w bibliotece odnalazła niepublikowany rękopis "Bożycy" Bronisława Trentowskiego, który sklasyfikował przedchrześcijańskie wierzenia Słowian.

Produkcja może być wzmocnieniem promocyjnym dla tytułowego miasta. Trzymamy kciuki - polscy widzowie głodni są rodzimych produkcji z pogranicza fantastyki i horroru.

Krakowskie potwory - premiera na Netflix Polska już 18 marca 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA