REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix /

Wielkie lanie wody, potwory i mordercy. Polskie seriale na 2022 rok. Najciekawsze premiery

Koniec roku to z jednej strony czas podsumowań, z drugiej - zerkania w najbliższą przyszłość z nieśmiałą nadzieją. My, miłośnicy sztuk wizualnych z naciskiem na filmy i seriale, wypatrujemy przede wszystkim nadchodzących premier. W niniejszym tekście sprawdzamy najciekawsze polskie seriale, które zadebiutują w 2022 roku.

28.12.2021
6:03
polskie seriale 2022 premiery behawiorysta zachowaj spokój netflix player
REKLAMA

Lista zawierająca polskie seriale 2022 nie jest zbyt długa. Oczywiście wiele popularnych produkcji - przede wszystkim telewizyjnych - doczeka się kontynuacji (popularna "Skazana") lub po prostu nie przerwie swojej emisji w najbliższym czasie (dajmy na to: "BrzydUla"), ale nas interesują przede wszystkim te zupełnie nowe i ciekawie zapowiadające się polskie produkcje odcinkowe. Z poniższej listy dowiecie się, czego możecie spodziewać się w przyszłym roku.

REKLAMA

Polskie seriale 2022: premiery

"Krakowskie potwory" to netfliksowy tytuł, z którym polscy fani fantasy wiążą spore nadzieje. Będzie to rozgrywająca się w Krakowie ośmioodcinkowa seria, silnie powiązana ze słowiańską mitologią i legendami dawnego miasta królów. Za reżyserię odpowiadają Kasia Adamik i Olga Chajdas, a sama historia będzie kręcić się wokół grupy studentów pod dowództwem tajemniczego profesora badających dawne wierzenia. Będąca nowa w grupie Alex z czasem dowiaduje się, że w całej sprawie chodzi o coś więcej niż o zwykłą pracę badawczą. Zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

Królowa

"Królowa" będzie składającą się z czterech epizodów opowieścią o - jak twierdzą twórcy - odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra (Andrzej Seweryn), emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by spełniać się w Paryżu. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, ostatecznie decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. Premiera odbędzie się w pierwszej połowie roku na Netfliksie.

Wielka woda

"Wielka woda" to sześcioodcinkowy dramat katastroficzny Netfliksa w reżyserii Jana Holoubka oraz Bartłomieja Ignaciuka. Podobnie jak "Rojst'97" będzie rozgrywać się podczas powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 roku. Gdy fala powodziowa zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja: by oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola. Z serialu dowiemy się, w jaki sposób ta jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności. Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu ekstremalnej sytuacji, zmierzy się z tragicznymi wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń i śmierć niewinnych osób.

Zachowaj spokój

Kolejna po "W głębi lasu" polska adaptacja prozy Harlana Cobena. Bartosz Konopka i Michał Gazda odpowiadają za reżyserię produkcji pt. "Zachowaj spokój". Jej akcja będzie rozgrywać się na zamożnym osiedlu, gdzie lokalna społeczność wiedzie spokojne życie. Zniknięcie osiemnastoletniego Adama sprawi, że cały ten spokój zostanie zrujnowany. Wzrośnie poczucie zagrożenia, a zaniepokojeni rodzice zrobią wszystko, by chronić swoje stojące u progu dojrzałości dzieci, które postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Produkcja zapowiadana jest jako dynamiczny i pełen zwrotów akcji thriller. Co ciekawe, choć nie będzie on kontynuacją "W głębi lasu", to pokaże dalsze losy kilku bohaterów znanych z tamtej miniserii - Laury i Pawła.

zachowaj spokój harlan coben netflix serial class="wp-image-1746625"
Zachowaj spokój - Netflix

Behawiorysta

Serial Playera (tutaj przeczytacie o planach serwisu na 2022 rok) na podstawie powieści Remigiusza Mroza. Jego premiera odbędzie się już 4 stycznia. Jego bohaterami są Gerard Edling, stateczny wykładowca, ekspert w dziedzinie kinezyki - nauki zajmującej się badaniem mowy ciała, oraz były prokurator z ogromnym doświadczeniem, a także Horst Zeiger - nieśmiały, młody mężczyzna, outsider, maniak komputerowy i nieprzewidywalny morderca. Gdy jeden z nich zamierza popełnić zbrodnię, drugi, znany z tego, że potrafi rozszyfrować każdego przestępcę i rozwiązać każdą sprawę, próbuje temu zapobiec. Niestety skutkiem ich pojedynku jest makabryczne widowisko, transmitowane online dla tysięcy widzów. Czy w momencie, gdy granica między tym co realne, a wirtualne zacznie się zacierać, tytułowy behawiorysta będzie nadal w stanie "czytać" swego przeciwnika?

REKLAMA

Herkules

Kolejny serial Playera. Produkcja skupi się na tytułowym bohaterze, który już kilka razy oblał egzamin do szkoły policyjnej. Dlaczego genialny analityk mający w jednym palcu wszystkie podręczniki do kryminologii i kryminalistyki nie może wykonywać swojego wymarzonego zawodu? Odpowiedź na to pytanie zna policjantka Sylwia Mazur, przeciwieństwo Herkulesa - działa ona intuicyjnie i pod wpływem emocji. Grozi jej przeniesienie do innego wydziału. Co wydarzy się, kiedy Herkules stanie jej na drodze? Czy uda się im rozwiązać jakąś kryminalną sprawę? Serial będzie liczyć osiem odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA