REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Seriale

Tylko u nas: wiemy, kto zagra główne role w serialu „Król” na podstawie prozy Szczepana Twardocha

Serial „Król” na podstawie prozy Szczepana Twardocha nabiera kształtów. Wczoraj ogłoszono, że w produkcji zagra Michał Żurawski. Kto jeszcze pojawi się w serialu CANAL+?

04.04.2019
11:00
Serial Król
REKLAMA
REKLAMA

Polska proza ostatnio ma szczęście do ekranizacji. Nie mówię tu akurat o „Ciemno, prawie noc”, które nie miało może przesadnie dobrej prasy, ale już „Ślepnąc od świateł” od HBO rozbiło bank – nagrody, pochlebne opinie krytyków, jeszcze pochlebniejsze widzów. Podobnego sukcesu życzę zresztą innej powieści, która już niedługo wyląduje na małych ekranach i, mam nadzieję, przynajmniej wzbudzi dyskusje.

Serial „Król” powstaje na zlecenie CANAL+, a reżyserem wszystkich odcinków jest Jan P. Matuszyński.

Twórca „Ostatniej rodziny” nad formatem telewizyjnym współpracuje wraz z autorem powieści, Szczepanem Twardochem i Leszkiem Bodzakiem. Ten ostatni należy z resztą do grona producentów wykonawczych serialu – wraz z Anetą Hickinbotham.

Wczoraj ogłoszono, że w roli Jakuba Szapiro zobaczymy Michała Żurawskiego. Kto jeszcze zagra w serialu?

Kuma Kaplicę zagra Arkadiusz Jakubik.

Wszechstronny aktor (którego pamiętacie z masy niezłych i bardzo dobrych filmów, ostatnio pewnie z „Kleru”) wcieli się w polskiego socjalistę, który trzesię Warszawą dzięki swoim nielegalnym biznesom. Pomaga mu w tym również żydowski gang, którego liderem jest Jakub Szapiro.

krol serial twardoch
REKLAMA

Na małym ekranie zobaczymy również Magdalenę Boczarską, która wcieli się w jedną z najważniejszych kobiecych bohaterek powieści i kluczową postać w jej kontynuacji, „Królestwie”. Mowa oczywiście o Ryfce Kij. Z kolei Borys Szyc zagra Janusza Radziwiłka, innego żydowskiego gangstera.

„Król” został wydany w 2016 roku. Jego fabuła zabiera nas do przedwojennej Warszawy i opowiada o gangsterze - Jakubie Szapiro, który musi nie tylko odnaleźć się w zmieniającej się sytuacji politycznej, ale również w trudach życia prywatnego. W zeszłym roku wydana została powieść „Królestwo”, która kontynuuje wątki poprzedniczki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA