REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD

„Król Lew” przejmie HBO i HBO GO na Dzień Kobiet. Nowa wersja animacji Disneya i nominowane do Oscara „Mirai” od dziś na VOD

Disney w ostatnich koncentruje się przede wszystkim na tworzeniu nowych wersji swoich klasycznych animacji. Remaki często nie cieszą się sympatią krytyków, ale za to biją rekordy w box office. A największy finansowy sukces z nich wszystkich odniósł nowy „Król Lew”. Produkcja z 2019 roku trafia dzisiaj na antenę HBO GO.

08.03.2020
12:00
król lew hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Oryginalny „Król Lew” to jedna z najlepiej ocenianych animacji w historii gatunku. Opowieść o mieszkańcach Lwiej Ziemi podbiła serca zarówno młodych, jak i dorosłych widzów. Dostała też dwa Oscary, do czego oczywiście przyczyniło się zaangażowanie sir Eltona Johna. Dla wielu widzów wizja jakiegokolwiek remake'u kultowego dzieła wydawała się zupełnie niepotrzebna. Mimo to Disney postanowił zaryzykować, a przygotowanie dzieła powierzył Jonowi Favreau.

Remake „Króla Lwa” okazał się olbrzymim hitem wśród widzów. Dość powiedzieć, że był to najchętniej oglądany film z całego zeszłego roku w polskich kinach. Wydatnie przyczynił się więc do rekordowego roku swojej macierzystej wytwórni. Znacznie mniej zachywceni byli za recenzenci, którzy krytkowali kiepską grę aktorską i niedopasowanie hiperrealistycznej grafiki do wypełnionej emocjami fabuły i szalonych musicalowych numerów. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji ocenić, czy dziennikarze mieli w tym wypadku rację, od dziś ma szansę nadrobić swoją zaległość.

Król Lew” od dziś jest dostępny na platformie HBO GO. Do serwisu dołączyła też nominowana do Oscara japońska animacja „Mirai”.

Wspomniany film to wizualnie piękna mieszanka fantasy i kina przygodowego. Opowiada historię chłopca o imieniu Kun, który nie może się pogodzić z narodzinami młodszej siostry. W pewnym momencie spotyka on na swojej drodze nastoletnią dziewczynę, która twierdzi, że jest jego siostrą przybyłą do tych czasów z przyszłości. Anime doczekało się nominacji do Oscara i Złotych Globów, a także zdobyło statuetkę na 46. ceremonii rozdania Nagród Annie.

REKLAMA

„Król Lew” to kolejna produkcja Disneya obecna na platformie streamingowej należącej do HBO. Na Zachodzie tego typu dzieła są już w większości częścią biblioteki Disney+, ale póki serwis nie trafi do Polski, to należy się spodziewać dalszego rozbicia filmów i seriali tej wytwórni po różnych legalnych źródłach VOD.

„Król Lew” zadebiutuje dzisiaj również w telewizji. Emisja animacji rozpocznie się o 20:10 na antenie HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA