REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. Dzieje się

Joe Exotic napisał 257-stronicowe podanie o ułaskawienie do Donalda Trumpa

„Król tygrysów” to najpopularniejsza seria dokumentalna w historii platformy Netflix i zarazem jeden z największych hitów trwającego roku. Produkcja sprawiła, że cały świat usłyszał o grupie hodowców dzikich kotów i ich coraz bardziej szaleńczej rywalizacji. Przebywający obecnie w więzieniu Joe Exotic właśnie napisał do Donalda Trumpa list z prośbą o ułaskawienie.

09.09.2020
18:55
król tygrysów joe exotic
REKLAMA
REKLAMA

Gdyby na początku 2020 roku zapytać użytkowników Netfliksa, jaką produkcję będą najchętniej oglądać w I kwartale, to zapewne niewielu wskazałoby na jakikolwiek serial dokumentalny. „Król tygrysów” dzięki niesamowitej historii zdołał jednak przekroczyć granice oglądalności wyznaczone produkcjom tego typu. W trakcie trzech pierwszych miesięcy roku życie Joego Exotica i reszty bohaterów dokumentu obejrzało łącznie 64 mln widzów.

Co ważne, to był dopiero początek medialnego zainteresowania samozwańczym Królem tygrysów. Niedługo później dowiedzieliśmy się, że w fabularnej wersji tej historii w Exotica wcieli się sam Nicholas Cage. W czerwcu wyszło z kolei na jaw, że ranczo skazanego na 22 lata więzienia mężczyzny przejęła jego największa przeciwniczka, Carole Baskin. Sam Joe Exotic najwyraźniej również usilnie stara się walczyć o zainteresowanie mediów swoją osobą, bo rozpoczął walkę o uniewinnienie.

Pomóc w tym ma prezydent Donald Trump. Joe Exotic wysłał do niego 257-stronicowe podanie, w którym pisze o molestowaniu seksualnym w więzieniu.

Jak podaje portal TMZ, w dokumencie skazany mężczyzna zawarł różne argumenty, dlaczego powinien zostać przedterminowo wypuszczony z więzienia. Między innymi uskarża się na zły stan zdrowia, anemię i problemy z układem odpornościowym. Zapewnia też, że wcale nie chciał zabić Carole Baskin, a kierowane w jej stronę groźby karalne to była hiperbola lub co najwyżej żarty w złym guście. Joe Exotic zamieścił w podaniu także świadectwa osób, które zapewniają o otrzymanej od niego pomocy.

Co ciekawe, prezydent USA nie był jedyną osobą z klanu Trumpów, do której ex-Król tygrysów kierował swoje prośby. W liczącej 257 strony wiadomości znalazł się także list przesłany pierwotnie do Donalda Trumpa Jra, w którym Exotic opowiada o molestowaniu seksualnym i przemocy w więzieniu. Mężczyzna miał być rzekomo dotykany i bity przez pracowników więzienia, którzy w tym czasie przywiązywali go do krzesła tak mocno, że skóra odchodziła mu z rąk. Kierownictwo federalnego zakładu karnego zaprzecza, by takie zdarzenie miało kiedykolwiek miejsce. Czy Donald Trump uwierzy Josephowi Allenowi Maldonado-Passage'owi?

REKLAMA

Serial „Król tygrysów” znajdziecie na platformie Netflix.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA