REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Tweety Krystyny Pawłowicz w końcu się przydały. Autor "Gdyby Wiadomości były piosenką" z nowym hitem

Krystyna Pawłowicz to jedna z najbardziej nałogowych użytkowniczek polskiego Twittera. Była posłanka Prawa i Sprawiedliwości tweetuje o wszystkim i o niczym, co postanowił wykorzystać młody youtuber Paweł Kieler. Autor hitu Gdyby Wiadomości były piosenką wrócił z nowym utworem pt. Piosenka z tweetów Krystyny Pawłowicz.

05.11.2021
11:44
krystyna pawłowicz twitter piosenka youtube
REKLAMA

Paweł Kielar zyskał szerszą popularność dokładnie rok temu, gdy podzielił się ze światem nagraniem utworu opartego na często absurdalnych paskach z "Wiadomości". Materiał Gdyby Wiadomości były piosenką dorobił się z czasem prawie 3 mln wyświetleń, a youtuber oprócz swojej zwyczajowej działalności postanowił pociągnąć dalej ten format. Z czasem na jego kanale pojawiły się więc filmy pod takimi tytułami jak np. Gdyby strajk był piosenką czy Gdyby TVP Info Było Piosenką.

YouTube od dawna stanowi wygodną i popularną platformę dla młodych artystów próbujących wybić się ze swoimi pomysłami, więc nie był to wcale zaskakujący wybór. Po prostu czasem chodzi o Timothee'ego Chalameta tworzącego spersonalizowane kontrolery do Xboxa 360, a czasem młodego muzyka z okiem do satyry i liryzmu w otaczającej nas rzeczywistości. Wczoraj Paweł Kielar znów zaprezentował te elementy swojej twórczości i zaprezentował nowe nagranie, tym razem oparte na wypowiedziach namiętnie tweetującej od lat Krystyny Pawłowicz.

REKLAMA

Paweł Kielar od Gdyby Wiadomości były piosenką wypuścił nowy utwór. Jak wypadła Piosenka z tweetów Krystyny Pawłowicz?

REKLAMA

Dostępny od wczoraj na YouTubie filmik jest wyraźnie dłuższy niż większość podobnych projektów Kielara, ale w sumie nie ma się czemu dziwić. Akurat z repertuaru "mądrości" Krystyny Pawłowicz było w czym wybierać. Zasiadająca obecnie w Trybunale Konstytucyjnym ex-posłanka na Sejm RP w ciągu lat swojej obecności na Twitterze zdążyła się pokłócić prawie ze wszystkimi. Nawet z występującym często po stronie konserwatystów Patrykiem Vegą.

Młody youtuber całkiem sprawie połączył fragmenty rozmaitych tweetów Pawłowicz, choć ich duży rozstrzał tematyczny trochę za bardzo miesza w ogólnej narracji utworu. W przypadku pasków z Wiadomości czy TVP Info zdecydowanie łatwiej dało się wyciągnąć spójną historię. Internauci mimo to wydają się zadowoleni z nowego utworu. Pierwsze komentarze pod filmikiem są w większości bardzo pozytywne. Niektórzy słuchacze wieszczą nawet Kielarowi dużą karierę poza YouTubem. Wszystko to zaś oznacza, że wkrótce Piosenka z tweetów Krystyny Pawłowicz stanie się kolejnym hitem polskiego YouTube'a (na razie ma nieco ponad 13 tys. wyświetleń, ale to zapewne dopiero początek).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA