REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube
  3. Dzieje się

Gonciarz wie, kto atakuje polskie rodziny. Prawicy się to nie spodoba

Krzysztof Gonciarz w ostatnich miesiącach stał się jednym z najbardziej aktywnych głosów polskiego YouTube'a w kontekście politycznych konfliktów, światopoglądowych sporów i protestów związanych z niedawną decyzją Trybunału Konstytucyjnego. Teraz youtuber zwrócił swoje zainteresowanie w stronę polskich rodzin rozbitych przez polityczne konflikty.

04.11.2020
15:38
krzysztof gonciarz
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Współczesna walka (a coraz częściej mówi się już nawet „wojna”) polityczna przeniknęła tak wiele dziedzin naszego codziennego życia, że od dyskusji na ten temat właściwie nie sposób uciec. Bez względu na to, czy rozmawiamy przy rodzinnym stole, jedziemy przez miasto, obserwując okoliczne billboardy, czy może włączamy ulubionego youtubera, polityka wszędzie jest obecna. Oczywiście, nie wszystkim osobom podoba się stan rzeczy, bo posiadanie przestrzeni wolnej od wiecznych sporów jest dobre dla naszego zdrowia psychicznego.

Wydaje się jednak, że tego typu chęć całkowitego oderwania się od polityki jest nieco utopijna. Bo przecież choćby dobór tematów prezentowanych przez Netfliksa w swoich nowościach jest nie mniej nacechowany ideologią niż dowolna dyskusja na ważne społecznie tematy toczona w mediach społecznościowych. Co więcej, jak pokazuje Krzysztof Gonciarz w swoim nowym filmiku, polityka na dobre przeniknęła życie rodzinne Polaków. A niekiedy wiąże się to z prawdziwymi dramatami.

W materiale pt.„(prawdziwy) atak na polskie rodziny” Krzysztof Gonciarz przytacza rodzinne historie swoich widzów.

Nie brak tu niezwykle emocjonalnych historii, z których przebija poczucie wściekłości, ale jeszcze częściej rozpaczy, zniechęcenia i głębokiego smutku. Pojawiają się przykłady wyzwisk lecących w stronę członków własnej rodziny tylko dlatego, że zdecydowali się zagłosować na inną partię, poszli na protest czy po prostu mają odmienne zdanie na jakiś temat. Wśród komentarzy pojawiających się pod wideo można znaleźć pochwały za pomysł youtubera i niedowierzanie, że z powodu polityki relacje między najbliższymi potrafią wyglądać aż tak źle.

Oczywiście, zdecydowana większość przytoczonych historii uderza w obóz rządzący i prawą stronę konfliktu. Co raczej nie powinno dziwić, bo Gonciarz coraz mocniej angażuje się polityczny konflikt jako jego uczestnik. Wystarczy przypomnieć akcję wymierzoną w furgonetkę głoszącą homofobiczne hasła czy relacje ze Strajku Kobiet. Wkrótce zapewne pojawią się więc (niepozbawione racji) krytyczne głosy dotyczące braku równowagi i często bardzo dyskusyjnych tez stawianych przez prowadzącego w przerwach między odczytywaniem historii swoich bohaterów.

REKLAMA

Warto też zaznaczyć, że mamy tu do czynienia głównie ze spojrzeniem ludzi młodych, bo siłą rzeczy taki jest przedział wiekowy większości słuchaczy youtubera. Z materiału nie dowiemy się więc, jak na całą sprawę spogląda druga strona. Wydaje się jednak, że „(prawdziwy) atak na polskie rodziny” to ważny i mocny głos w tej sprawie. I na pewno będzie jeszcze długo stanowić punkt odniesienia dla wielu młodych użytkowników polskiego youtube'a.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA