REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tak działa wolny rynek. Płyta Krzysztofa Krawczyka do kupienia drożej o 100 zł po jego śmierci

Krzysztof Krawczyk, legenda polskiej sceny rozrywkowej, zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Wielu Polaków zareagowało na śmierć wokalisty głębokim smutkiem, ale też chęcią ponownego spotkania z jego muzyką. To może być jednak trudne, bo olbrzymia popularność płyt Krawczyka sprawiła, że płyta była przez jakiś czas dostępna w wyższej cenie w sklepie Empik.com.

09.04.2021
7:35
Cena ostatniej płyty Krzysztofa Krawczyka nagle droższa o 100 zł
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie kilka dni temu Krzysztof Krawczyk opuścił szpital po ciężko przechodzonej chorobie COVID-19 i wśród fanów jego muzyki nie brakowało nadziei na szybki powrót piosenkarza do zdrowia. Niestety, 5 kwietnia przyjaciele i rodzina artysty podali informację o jego śmierci. Z całej Polski popłynęły kondolencje, wyrazy wsparcia i zapewnienia o nieprzemijalnej naturze muzyki Krzysztofa Krawczyka. Przy czym nie wszystkie publiczne wypowiedzi wywołały pozytywne reakcje fanów muzyka.

Szczególnie oberwało się prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który z nie do końca zrozumiałych powodów stwierdził: „Młodzi lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają”. Tezie głowy państwa bardzo szybko zaprzeczył zresztą olbrzymi wzrost popularności płyt i książek poświęconych Krawczykowi wśród klientów bez względu na ich wiek. Inna sprawa, że zakup choćby ostatniej płyty tego twórcy może obecnie sprawić niemałe problemy.

Album „Horyzont” przestał być dostępny w cenie 69,99, a płytę można było kupić online jedynie za 169 zł. Empik tłumaczy to wyprzedaniem innych produktów i decyzją zewnętrznego dostawcy.

Przed śmiercią artysty winylową wersję longplaya można było kupić online we wspomnianej cenie 69,99 zł (przeceniona z 89,99 zł). Potem produkt w tej kwocie nie był już dostępny. „Horyzont” na stronie sklepu Empik można było nabyć za 169 zł. To – jak twierdzi sieć sklepów – decyzja zewnętrznego dostawcy. W komunikacie przesłanym portalowi Money.pl przedstawiciele Empiku wyjaśniają:

W sytuacji, gdy Empik.com i zewnętrzni sprzedawcy mają w ofercie ten sam produkt, domyślnie jako pierwsza wyświetla się cena oferowana w naszej sprzedaży własnej. Jednak gdy produkt zostaje wyprzedany na Empik.com, aktywna pozostaje oferta sprzedawcy zewnętrznego i wtedy to ona staje się automatycznie widoczna dla klienta na pierwszym miejscu.

REKLAMA

Co ciekawe, nie jest to jednak koniec zamieszania z „Horyzontem”. Możliwość zakupu wersji na winyle z czasem w ogóle zniknęła ze sklepu internetowego Empiku. Obecnie można ją znaleźć tylko w wybranych salonach w cenie 89,99 zł. Przez internet istnieje możliwość tylko kupna ostatniej płyty Krzysztofa Krawczyka w formacie MP3 lub CD (koszt wynosi odpowiednio 30,99 zł i 41,99 zł).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA