REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Zatańczmy z nim jeszcze raz. Polsat pokaże dziś koncert Krzysztofa Krawczyka

Telewizja Polsat pokaże wieczorem koncert „Życie jak wino” z okazji 45-lecia działalności artystycznej Krzysztofa Krawczyka. Nieżyjący piosenkarz zagrał go w 2008 roku na scenie opery leśnej w Sopocie. Towarzyszyły mu inne gwiazdy polskiej estrady.

10.04.2021
17:00
Życie jak wino. Polsat pokaże koncert zmarłego Krzysztofa Krawczyka.
REKLAMA
REKLAMA

Krzysztof Krawczyk odszedł nagle w Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia. Dwa dni wcześniej opuścił szpital, gdzie był leczony po zakażeniu koronawirusem. Wcześniej przyjął dwie dawki szczepionki przeciw Covid-19, ale choroba i tak go dopadła. Miał 74 lata.

Dziś, w sobotę 10 kwietnia, odbył się pogrzeb artysty. Krzysztof Krawczyk spoczął na cmentarzu w Grotnikach nieopodal Łodzi. Uroczystość miała charakter państwowy. W czasie mszy w archikatedrze w Łodzi m.in. odczytano list napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tym razem nie zaliczył wpadki jak przy kondolencjach na Twitterze.

Mimo wielkiej sławy pozostał sobą: wiernym przyjacielem i kolegą, dobrym, życzliwym sąsiadem, wrażliwym, serdecznym człowiekiem. Nigdy nie zapomnimy Jego silnego, charakterystycznego, tak bardzo polskiego głosu. Trochę nostalgicznego, trochę zawadiackiego; przesyconego radością życia, a czasem refleksyjnego i podniosłego. Głosu, dzięki któremu świat nabierał barw i wydawał się lepszy. Nigdy nie zapomnimy emocji i wzruszeń, których Zmarły dostarczał nam swoją muzyką. Pozostawił po sobie setki wspaniałych nagrań i wiele miłych wspomnień. A także osobiste świadectwo optymizmu, hartu ducha oraz wiary w sens dobra, które ofiarowujemy innym.

Dziś będziemy mieli okazję powspominać zmarłego artystę w swoich domach. Wieczorem pokazany zostanie koncert, na którym oprócz Krzysztofa Krawczyka, wsytąpili m.in. koledzy z Trubadurów, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi czy Edyta Górniak,  Wszystko przy akompaniamencie orkiestry pod batutą Adama Sztaby.

W czasie koncertu nie zabraknie największych przebojów Krzysztofa Krawczyka jak Bo jesteś Ty, Chciałem być, Mój Przyjacielu, Parostatek, Trudno tak i My Cyganie.

REKLAMA

Początek koncertu Krzysztofa Krawczyka „Życie jak wino” o 21:15 na antenie Polsatu.

* Zdjęcie główne: kadr z Polskie Radio / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA