REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Trwają prace nad serialem o Krzysztofie Krawczyku. Powstały już scenariusze trzech odcinków, a do roli ustawia się kolejka chętnych

Na początku kwietnia 2021 roku cała Polska żegnała jednego z najważniejszych piosenkarzy w naszej historii. Fanów Krzysztofa Krawczyka ucieszy jednak, że trwają prace nad serialem fabularnym o jego życiu. Powstała już część scenariuszy jego odcinków.

19.06.2021
13:44
krzysztof krawczyk serial
REKLAMA

Śmierć Krzysztofa Krawczyka to jedno z najważniejszych i najsmutniejszych tegorocznych wydarzeń związanych z polską kulturą. W trakcie prawie 60-letniej kariery muzycznej wokalista doczekał się kilku pokoleń fanów i dziesiątek hitów, dlatego jego odejście wywołało falę wspomnień, dyskusji, a nawet kontrowersji związanych z wypowiedzią prezydenta Andrzeja Dudy. Dosyć szybko pojawiły się głosy, że taka postać zasługuje na film fabularny lub nawet serial.

I jak się okazuje wcale nie jesteśmy od podobnej produkcji dalecy. Jak podaje portal Super Express, pierwsze rozmowy na temat biograficznego serialu toczyły się jeszcze za życia Krzysztofa Krawczyka. Jego menadżer i wieloletni przyjaciel Andrzej Kosmala wyjawił, że powstały już nawet scenariusze części zaplanowanych odcinków. Bazą dla fabuły produkcji będzie zaś książka „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”.

REKLAMA

Krzysztof Krawczyk podobno marzył o realizacji takiego projektu.

Jeszcze za życia Krawczyka prowadziłem rozmowy. Są nawet napisane trzy pierwsze odcinki na podstawie książki biograficznej „Krzysztof Krawczyk. Życie jak wino”. Rozmowy trwają nadal. Jest kolejka chętnych producentów, reżyserów i scenarzystów do zrobienia serialu i filmu fabularnego

– podkreśla Andrzej Kosmala.

Wielu wielbicieli muzyki Krawczyka z pewnością zareaguje entuzjastycznie na takie wieści. Jednocześnie w takim momencie trudno nie zadać sobie pytania: „Ale kto miałby zagrać autora takich przebojów jak Rysunek na szkle i Chciałem być?”. Odpowiedź na nie nie jest jeszcze znana. I to z kilku różnych powodów:

Jak na razie nie zapadła żadna decyzja. Krzysztof nie miał żadnego faworyta. Jedno jest pewne, będzie potrzebnych pięciu aktorów, bo chcemy pokazać całe jego życie od dziecka. Kilka stacji telewizyjnych jest zainteresowanych.

– tłumaczy Kosmala.
REKLAMA

Przedsięwzięcia o podobnej skali w polskiej telewizji właściwie się nie zdarzają, bo nawet niedawna „Osiecka” od Telewizji Polskie skupiła się na konkretnym okresie z życia artystki (i z tego też powodu zagrały ją dwie aktorki). Wydaje się jednak, że polskie stacje telewizje nie będą chciały zmarnować takiej okazji. Nie każdego dnia ma się okazję opowiedzieć o kimś takim jak Krzysztof Krawczyk.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA