REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Kultowy program wraca do TVP. W zeszłym roku po 27 latach zdjęto go z anteny

Na antenę TVP wraca kultowy program "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", który poprowadzi podcasterka kryminalna Olga Herring. W styczniu podjęto decyzję o zdjęciu formatu z anteny ze względu na cięcia w Telewizji Polskiej.

05.06.2024
14:04
ktokolwiek widzial ktokolwiek wie powrot do tvp
REKLAMA

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" zadebiutował na antenie TVP we wrześniu 1996 r. i przez kolejne 27 lat niósł pomoc rodzinom osób zaginionych w poszukiwaniu ich bliskich. Niezbędnymi elementami programu były materiały reporterskie i rozmowy z bliskimi osób poszukiwanych, a w każdym wydaniu przedstawiano od 4 do 6 spraw. Pod koniec minionego roku nieoczekiwanie okazało się, że "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" nie będzie już emitowany w Telewizji Polskiej:

REKLAMA

Otrzymaliśmy informacje, że z przyczyn niezależnych od naszej redakcji, Telewizja Polska nie planuje dalszego finansowania naszych działań w roku 2024 r. (...) Decyzja, która zapadła, nie tylko wiąże nam ręce co do dalszych działań, ale jest dla nas niezrozumiała i druzgocąca. Nadal wierzymy, że w Telewizji Publicznej jest jeszcze miejsce dla programów niosących realną pomoc

- napisano w oświadczeniu z grudnia 2023 r.

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie wraca na ekrany. Program poprowadzi podcasterka kryminalna Olga Herring

Na szczęście nieobecność "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" nie trwała zbyt długo. W połowie maja na oficjalnym profilu formatu na Facebooku pojawiła się informacja, że program jednak wraca na antenę:

Uwaga! Dobre wieści! Drodzy Widzowie! Z ogromną radością informujemy, że program "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." powraca na antenę! Już w czerwcu planujemy pierwszą emisję. Jesteśmy wdzięczni, że znowu możemy pomagać, tak jak robiliśmy to od 27 lat. Jeszcze raz chcemy podziękować za wszystkie słowa wsparcia, które płynęły od rodzin osób zaginionych, widzów i specjalistów, z którymi współpracowaliśmy

- czytamy we wpisie.

Jak podaje serwis Wirtualne Media, premierowe odcinki będą emitowane na antenie TVP Katowice co piątek, od 7 czerwca. Powtórki będzie można natomiast obejrzeć w soboty o godz. 12.00 i niedziele o 22.45 na kanale TVP3. Prowadzącą programu będzie Olga Herring, autorka podcastu "Olga Herring: True Crime". Aby zgłosić się do "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", należy skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo (605 605 405, 606 605 640, kwkw@tvp.pl). Redakcja programu poinformowała również o wprowadzeniu bezpłatnej pomocy psychologicznej dla osób dotkniętych kryzysem zaginięcia bliskiej osoby.

"Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie"
REKLAMA

O TVP przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA